Середа, 24 Липня, 2024

Як знайти чужинця у власній мережі Wi-Fi

Коли хтось без вашого відома підключається до вашої мережі Wi-Fi – це неприємно та небезпечно. Це може бути сусід, який любить завантажувати об’ємні файли, але не любить платити за інтернет. Або це може бути юний хакер, який практикує навички. Наявність таких непроханих гостей може призвести до суттєвого сповільнення інтернету, а також підвищує ризик крадіжки даних. Чужинців у власній мережі Wi-Fi варто знаходити та відключати.

Підказкою про те, що хтось сторонній користується вашим Wi-Fi, є світлодіоди роутера. Вони повинні зрідка блимати, коли у вашій квартирі ніхто не користується інтернетом. Відключіть від Wi-Fi всі свої бездротові пристрої та подивіться на світлодіоди роутера. Якщо вони активно миготять – у мережі є чужинець.

Також можна зайти у панель адміністратора роутера та подивитися список підключених пристроїв. Не забудьте, що у вас до Wi-Fi може бути підключений телевізор, «розумні» лампочки тощо. Порахуйте кількість приєднаних девайсів – зайвого не повинно бути.

Подивитися кількість підключених пристроїв також можна на мобільному через відповідний додаток, наприклад, Fing, який доступний на Android та iOS.

Якщо в мережі Wi-Fi виявися чужинець, першим кроком змініть пароль від мережі.

Щоб зменшити ризик злому свого Wi-Fi, налаштуйте гостьовий режим. Це доступна стороннім мережа зі зменшеною швидкістю підключення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися