Неділя, 14 Квітня, 2024

Як знайти приховані автозавантажувальні програми, які сповільнюють роботу Windows

Ваш комп’ютер завантажується довше, ніж зазвичай, або програми працюють повільніше? Це може бути спричинено прихованими програмами, які запускаються автоматично під час завантаження системи та використовують значні ресурси процесора. Це не віруси, але часто це непотрібні додатки. Ось як знайти ці програми та пришвидшити роботу комп’ютера.

Диспетчер завдань Windows — це зручний інструмент, який, окрім показу поточних активних програм, також показує програми, які стартують під час запуску комп’ютера.

Щоб отримати доступ до диспетчера завдань, натисніть Ctrl+Alt+Del і виберіть «Диспетчер завдань». У Windows 10 перейдіть на вкладку «Автозавантаження» вгорі. У Windows 11 виберіть «Програми для запуску» на лівій бічній панелі.

У кожному рядку вказано програму разом із деталями щодо запуску. Стовпець «Стан» показує, чи програма увімкнена для автозапуску, а «Вплив при запуску» оцінюється на основі впливу програми на ЦП або диск (високий, середній, низький або не виміряно).

Якщо вам потрібна додаткова інформація, клацніть правою кнопкою миші наявний стовпець і по черзі виберіть, які стовпці додати.

Додавання нових інформаційних стовпців на сторінку запуску в диспетчері завдань.

Наприклад, ви можете додати наступне:

  • Тип запуску: показує джерело програми, наприклад із реєстру чи папки. Іноді це поле пусте, що вказує на те, що програма, ймовірно, з Microsoft Store.
  • Дисковий ввід/вивід під час запуску: показує, скільки даних зчитується та записується з диска під час завантаження, що допомагає визначити, чи ваш жорсткий диск перевантажений під час процесу завантаження.
  • ЦП під час запуску: показує, скільки часу потрібно ЦП, щоб обробити запуск, вимірюється в мілісекундах.

Ви можете використовувати цю інформацію, щоб визначити програми, які вам не потрібно запускати автоматично.

Щоб видалити програму з автозавантаження, клацніть її правою кнопкою миші та виберіть «Вимкнути».

Видаліть програми, сценарії та ярлики з папок автозавантаження

На вашому комп’ютері є спеціальна папка, куди можна додавати програми для автозавантаження. Папка може містити сценарії та ярлики, які можуть не відображатися в диспетчері завдань.

Видаліть щось із папки автозавантаження, лише якщо ви впевнені, що воно вам не потрібно. Видалення критичних файлів може негативно вплинути на ваш ПК, а відновити їх не так просто, як повторно ввімкнути через диспетчер завдань.

Якщо на вашому комп’ютері кілька користувачів, кожен матиме різні папки автозавантаження. Існує також загальна папка автозавантаження для всього ПК. Зміни в папці запуску користувача вплинуть лише на поточного користувача, а зміни в загальній папці запуску вплинуть на всіх користувачів.

Щоб отримати доступ до папки автозавантаження, спочатку натисніть Win+R, щоб відкрити Run. Введіть shell:startup для поточних програм користувача або shell:common startup для загальносистемних програм запуску, а потім натисніть «OK».

Ваша папка автозавантаження може бути порожньою, залежно від того, які програми ви завантажили.

Коли ви визначили щось, що хочете видалити з процесу запуску, клацніть це правою кнопкою миші та виберіть «Видалити».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися