П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Українцям вдруге пообіцяли «Надію» в «Дії»

Міністерство цифрової трансформації працює над віртуальним помічником із робочою назвою «Надія». Така новина уже вдруге з’являється в інформаційному полі – впреше про це повідомили майже рік назад, навсні 2023 року. Нещодавня обіцянка «Надії» не надає очікуваних термінів впровадження, тому не варто тримати надію про появу «Надії» найближчим часом.

«Нещодавно був черговий борд із командою Дії, обговорювали статуси проєктів. Одна з ідей, над якою працюємо, — помічник на основі штучного інтелекту, який допоможе контактному центру відповідати на звернення. Помічника зватимуть Надія :)», – написав у своєму Telegram-каналі Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров (https://t.me/zedigital/4316)..

Цікаво, що в квітні 2023 року Федоров розповів виданню Forbes майже те саме. Минулорічна новина навіть розкрила більше інформації, наприклад, що партнером може бути компанія OpenAI. Нині помідомляється лише, «хочемо використати для цього технологічне рішення від однієї з топових міжнародних компаній».

Наразі Фудоров повідомив, що якість відповідей AI-помічника влаштовує на 80%, і що буде краще. Але не зовсім влаштовує швидкість відповідей.

На жаль, не розкривається як планується боротися із брехнею штучного інтелекту. Адже ця технологія не шукає інформацію, вона її генерує на основі своїх навчальних даних (тому штучний інтелект називається генеративим).

Внаслідок особливостей своєї роботи генеративний штучний інтелект не в змозі навіть стабільно повідомляти час – неправдива інформація просочується уже через 15 хвилин. Google рекомендує перевіряти відповіді штучного інтелекту.

Неадекватність штучного інтелекту призводить до реальних збитків. Google втратив $100 млрд через неправдиву відповідь свого штучного інтелекту. Авіакомпанія Air Canada тепер повинна заплатити штраф $812.02 за пораду, яку надав штучний інтелект одному з її пасажирів. А дилеру Chevrolet довелося вирішувати проблему, бо її штучний інтелект продав автомобіль ціною $81000 за $1.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися