Вівторок, 16 Квітня, 2024

Фінансові результати роботи Vodafone Україна у 2 кварталі

Vodafone поліпшив основні фінансові показники за результатами 2 кварталу 2020 року. Дохід компанії в квітні-червні 2020 року склав 4,1 млрд грн, на 9% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone демонструє найвищу на ринку динаміку збільшення доходу, пов’язану з ростом споживання дата-послуг і збільшенням покриття швидкісного мобільного інтернету.

У першому півріччі Vodafone став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні за даними дослідження французькою компанії nPerf за перші шість місяців 2020 року. Дослідження засноване на даних 37 779 тестів з користувацьких пристроїв при замірах швидкості у додатку nPerf. У результаті Vodafone показав найвищу швидкість серед мобільних мереж в Україні.

Обсяг інтернет-трафіку в мережі Vodafone у першому півріччі збільшився на 42%. Основні причини зростання швидкості і трафіку: збільшення покриття 4G, ємності мережі та кількості дата-користувачів.

Під час карантину Vodafone не припинив будувати нове покриття і розширювати ємність із застосуванням нового обладнання та технологій, таких як AirScale, CloudAIR, LTE1800 4×4 MIMO + LTE2600 4×4 MIMO Carrier Aggregation. За цей період Vodafone розширив ємність мережі в Закарпатській області, Одесі та Одеській області, в Дніпрі і Дніпропетровській області, Житомирської області, Херсонській, Харківській, Чернівецькій областях, Полтавській, Волинській областях, в місті Умань Черкаської області, в Києві, Сумах, Чернігові, Івано-Франківську, Запоріжжі та Кропивницького. В цілому, модернізація охопила понад 10 тисяч секторів базових станцій на 4 тисячах майданчиків. За результатами 2 кварталу 4G мережа Vodafone доступна 74% українців, 86% населення може користуватися 3G покриттям.

 

Vodafone інвестував у мережу в 1 півріччі 2020 року близько 1,9 млрд грн, включаючи вартість ліцензії в діапазоні 900МГц – 265 млн грн. Загальні інвестиції компанії в будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету склали 27,3 млрд грн.

 

«Ми розуміємо, що цифрова доступність сьогодні стає життєвою необхідністю. Тому, не зважаючи на складні для будь-якого бізнесу умови, ми не зупинили інвестиції у розвиток мережі. – коментує Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна особливості діяльності компанії у другому кварталі. – Більш того, спільно з нашим акціонером – групою компаній NEQSOL Holding – ми виділили більше 2 млн доларів для допомоги країні в умовах пандемії. Виділені кошти пішли на підтримку українських лікарень і лікарів. Також ми запустили і продовжуємо впроваджувати ініціативи, здатні підтримати Україну і українців під час карантину».

 

Зростання дата-доходів збалансувало негативні чинники, що вплинули на роботу компанії в 2 кварталі: суттєве зниження доходів від роумінгу та скорочення доходів від власної роздрібної мережі, викликане частковим закриттям магазинів на карантині.

 

Показник ARPU у 2 кварталі склав 68,4 грн і залишається найнижчим на ринку, що свідчить про доступність тарифних лінійок Vodafone.

 

Показники операційної ефективності демонструють зростання: показник OIBDA збільшився на 11% в порівнянні з 2 кварталом 2019 року і перевищив 2,1 млрд грн. Маржа OIBDA збільшилася до 52,6%. Показники операційної ефективності вдалося поліпшити завдяки оптимізації витрат і збільшення доходів від дата-послуг.

 

У першому кварталі чистий прибуток Vodafone Україна зріс на 97% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і перевищив 1 млрд грн.

 

За результатами другого кварталу 2020 року абонентська база компанії склала 19 млн, річні коливання склали -3,2%, що пов’язано зі зменшенням динаміки нових підключень у результаті часткового закриття роздрібних точок на карантині. При цьому спостерігається зростання у сегменті контрактних і корпоративних підключень, а також збільшення підключених IoT-карт.

 

Пандемія вплинула на зростання попиту на цифрові рішення Vodafone для бізнесу в першому півріччі. В умовах карантину бізнес клієнти звертаються до автоматизації процесів, впроваджуючи IoT рішення, використовуючи послуги на основі big data аналітики, вдаються до хмарних рішень.

 

Ще однією ключовою подією 2 кварталу стало співробітництво Vodafone і YouTube. Два глобальних міжнародних бренди в червні 2020 року уклали угоду про співпрацю, результатом якої стало унікальна для українського телеком-ринку пропозиція «YouTube без перерв». Завдяки ексклюзивній співпраці, клієнти Vodafone можуть абсолютно безкоштовно протягом чотирьох місяців користуватися підпискою YouTube Premium. Підписка активується разом з послугою Video PASS від Vodafone яка робить безлімітним трафік на YouTube і ряд інших відеосервісів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися