Субота, 13 Липня, 2024

Клієнти Vodafone отримали можливість ставити електронний підпис своїм телефоном

Уперше в Україні електронний цифровий підпис став доступний за допомогою мобільного телефона. Vodafone запускає лінійку послуг на базі технології Mobile ID Першими скористатися перевагами Mobile ID зможуть бізнес-клієнти Vodafone.

Крім високого рівня мобільності та зручності однією з головних переваг Mobile ID послуг є безпека особистих даних користувача. Для цього компанія Vodafone використовує сертифіковане рішення, усі компоненти якого пройшли державну експертизу. При цьому застосоване рішення відповідає не лише українським, а й європейським стандартам.

Ще один рівень безпеки забезпечується за рахунок використання SIM-карт нового покоління, які необхідні для користування Mobile ID послугами. SIM-карта в даному випадку виступає як захищений носій інформації. Усі операції шифрування виконуються у захищеній ділянці пам’яті такої карти, і до неї не має доступу операційна система мобільного пристрою. Секретну інформацію неможливо видалити або скопіювати на інший носій. Крім того, дані користувача в повному обсязі не зберігаються в жодному із сегментів системи.

За допомогою послуг Mobile ID бізнес-клієнти Vodafone зможуть отримати віддалений доступ до корпоративних інформаційних ресурсів і підписувати документи в системах електронного документообігу. При цьому клієнт може використовувати не лише мобільний телефон. Як і раніше, він може працювати в електронному просторі за допомогою будь-якого пристрою або персонального комп’ютера, управляючи всіма процесами ідентифікації з особистого телефона та без необхідності запам’ятовувати безліч паролів до різних систем.

У перспективі перелік доступних сервісів буде доповнений системами інтернет-банкінгу найбільших українських банків, порталами самообслуговування страхових компаній, державними сервісами для отримання різних довідок, виписок, оформлення заявок, субсидій, пільг, декларацій, підписання петицій і багатьма іншими.

Першим містом, яке отримав можливість протестувати Mobile ID у соціальній сфері, став Харків. Скоро харків’яни зможуть отримувати необхідні довідки, використовуючи Mobile ID, в онлайні, не виходячи з дому. Відпаде необхідність в особистій присутності та використанні паперових документів.

Для підключення Mobile ID послуг клієнту необхідно особисто відвідати Business Hub Vodafone за адресою: м Київ, вул. Генерала Алмазова 2, придбати SIM-карту з підтримкою технології Mobile ID і пройти процедуру реєстрації та генерації ключів. Підключити послугу можна як на актуальний абонентський номер, так і на додатковий. При цьому клієнтові не потрібно відвідувати Акредитований Центр Сертифікації Ключів – уся процедура організована за принципом «єдиного вікна» в Business Hub Vodafone.

Вартість SIM-карти з підтримкою технології Mobile ID становить 100 грн. Підключення послуги ЕЦП терміном на 1 рік – 150 грн. Абонентська плата становить 15 грн на місяць.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися