Четвер, 18 Квітня, 2024

В Японії починають відмовлятися від дискет

Дискети були зняті з виробництва близько десяти років тому, але японський уряд тільки щойно почав поступово відмовлятися від них. Місцеві чиновники не хотіли переходити на нові технології, так як дискети були добре вивченими та надійними, пише газета Nikkei.

«Диски майже ніколи не ламалися і не втрачали даних», – сказав Йоічі Оно, відповідальний за управління державними фондами для Meguro ward, в інтерв’ю Nikkei.

Sony, великий виробник гнучких флоппі-дисків, припинила випуск продукту в 2011 році. Але оскільки вони багаторазові, залишається ще багато дискет, які можна було продовжувати використовувати роками.

Влада Токіо, нарешті, вирішила, що дискети повинні піти у відставку через фінансові збори, що стягуються в деяких місцях з їхніх користувачів. У районі Мегуро банк Мідзухо заявив, що почне стягувати 50 000 японських ієн (440 доларів США) на місяць за використання фізичних носіїв інформації, таких як дискети.

Різні підрозділи в місті Токіо вже почали переміщати дані з дискет в інші формати зберігання онлайн. Однак для завершення переходу можуть знадобитися роки.

Для округу Чіода, де розташовані багато урядових установ Японії, весь план переходу на цифрові технології розрахований на дату завершення в 2026 році.

Незважаючи на ультрасучасний імідж країни, японський уряд щосили намагається перейти на цифрові технології. Державні службовці рішуче виступають проти недавньої спроби відмовитися від факсимільних апаратів. Аналогічним чином, спроби відмовитися від використання особистих печаток для авторизації документів також зустріли опір.

У вересні минулого року Nikkei повідомила, що не тільки заміна обладнання малих і середніх підприємств в Японії йде дуже повільно. Навіть великі компанії в автомобільній сфері часто шукають майстерні з ремонту комп’ютерів, щоб повернути до роботи старі комп’ютери. Серед них є машини, що працюють з більш старими 5,25-дюймовими дискетами.

За даними Японської федерації машинобудування, кількість виробничого обладнання, імпортованого з Японії і все ще використовуваного більше 30 років, досягло 19,1%.

Дискета має дуже довгу історію, але вона розвинулася з найстарішої 8-дюймової дискети. У 1967 році команда зберігання даних лабораторії IBM в Сан-Хосе почала розробляти новий тип пристрою для зберігання і передачі мікрокоду. Його вартість повинна бути дуже низькою, заміна повинна бути зручною, а також його повинно бути легко носити з собою.

Чотири роки потому вони представили пластиковий диск діаметром 8 дюймів з покриттям з оксиду металу на поверхні. У 1976 році були представлені 5,25-дюймові дискети. У 1984 році Sony вперше представила 3,5-дюймові дискети з однією ємністю 1,44 МБ, що в той час було немаленьким простором.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися