Полтавська ОДА і Vodafone провели пілотний проект з аналізу туристичних потоків за допомогою big data

за результатами аналізу даних відвідувачів фестивалю, основний потік туристів прибув з Полтавської області

Полтавська обласна державна адміністрація починає використовувати big data аналітику для вивчення та прогнозування туристичних потоків. Пілотним проектом стала аналітика даних, зібраних Vodafone під час проведення Гелон-Фест 14 серпня 2021 року.

Так, за результатами аналізу даних відвідувачів фестивалю, основний потік туристів прибув з Полтавської області (56,6%), набагато менше з міста Полтава (19%) та Сумської області (14,6%), далі йдуть Харківська область (4,7%), також можна виділити групи туристів, які приїхали з Дніпропетровської області і з Києва – по 1,1%.
Організаторам фестивалю також було корисно дізнатись, що, лише 20% відвідувачів займаються спортом, а жінок приїхало більше, ніж чоловіків.

Vodafone підготував для Полтавської ОДА комплексний дашборд з узагальненою інформацією про відвідувачів фестивалю, можливістю групувати та фільтрувати дані за низкою параметрів, як то вік, регіон проживання, стать, інтереси, вподобання, географія мандрівок відвідувачів, належність до певних груп – наприклад, наявність статусу підприємця.

В подальшому подібний аналіз допоможе адміністрації прогнозувати пасажирські потоки, вибудовувати туристичну стратегію та вчасно забезпечувати якісні пасажирські перевезення.

Big Data допомагає адміністраціям міст, областей і ОТГ оцифровувати та аналізувати відомості про життя населених пунктів та на їх основі отримувати точну геоаналітіку, транспортну модель, впроваджувати розумне управління системами ЖКГ, отримати модель міграції людей (жителів і туристів), планувати побудову об’єктів соціальної інфраструктури, дорожній рух, здійснювати моніторинг. Послуги Vodafone Analytics також дозволяють описати портрет цільової аудиторії, організувати таргетовану рекламу, отримати модель Look-a-like.

Vodafone також співпрацює з Полтавською ОДА у напрямку розвитку туризму завдяки проекту оператора Find&Follow. Village Routes. Це онлайн-маршрути сільською місцевістю, яка не є надто популярною серед туристів, а тому безпечною з токи зору запобігання поширення COVID-19. У 2020 році Vodafone розпочав широкомасштабне розгортання мережі 4G (LTE 900 МГц) у сільській місцевості, що дало можливість популяризувати тут діджитал-туризм і таким чином підтримати розвиток місцевих громад та малого бізнесу. Більське городище, на території якого відбувався фестиваль Гелон-Фест, також увійшло до одного с маршрутів. Наразі, на сайті Find&Follow є 60 туристичних маршрутів для самостійних подорожей, зокрема, 4 з них Полтавщиною.