Середа, 24 Липня, 2024

Як професійно фотографувати їжу на камеру iPhone чи Android

Вдалі фотографія страви часто пробуджують більший інтерес, ніж сама страва. Вражаюче сфотографувати їжу можливо навіть на телефон. Отриманий знімок виглядатиме як професійний.

Неважливо, який у вас смартфон: Android або iOS, дотримуючись порад нижче можна отримати високу якість знімку.

1. Тримати вертикально

Смартфон необхідно тримати майже ідеально вертикально. При стандартному хваті телефон нахилений дещо вперед, тому вертикальні лінії спотворюються.

Тримати смартфон вертикально може не вийти одразу. В такому разі на початку можна прохати друга стояти збоку та коригувати положення гаджета в руці.

2. Шукайте колір

Їжу іноді фотографують в чорно-білому режимі, однак справжні емоції легше отримати з кольоровим фото. Обираючи об’єкт для зйомки шукайте яскраві кольори. При цьому пам’ятайте, що не всі кольори камера передасть так само яскраво, як вони насправді виглядають. Спробуйте знімати об’єкти яскраво зеленого, жовтого, червоного кольору.

Посилити передачу кольорів можна за допомогою максимального освітлення. При фотографуванні їжі в приміщенні розмістіть її поруч з вікном для найкращого освітлення сонцем.

3. Використовуйте портретний режим

Смартфони пропонують портретний режим, в якому фон за головним об’єктом зйомки розмивається. Це підкреслює предмет на передньому плані.

Портретний режим добре підходить для створення акцентів на фото з їжею, але потрібно бути обережним при зйомці прозорих предметів, наприклад, стаканів.

4. Активуйте сітку

Для точнішого позиціонування страви в кадрі варто активувати в додатку камери відображення сітки. Вона допоможе вирівняти горизонтальні та вертикальні лінії, а також виконати правило третин для найкращої композиції.

5. Пост-обробка

Не менше значення для якості фото є його обробка в фоторедакторі після зйомки. Одним із найкращих додатків для цього є Snapseed. Окрім базових функцій, таких як яскравість, тіні, ця програма дозволяє керувати експозицією, температурою, насиченістю.

Обробляючи фото керуйтеся правилом: ніколи не можна зробити погане фото гарним на пост-обробці, але можна зробити гарне зображення ще кращим.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися