Вівторок, 23 Липня, 2024

Українські водоканали отримали «розумний облік» води завдяки Vodafone

Спільно з водоканалами України Vodafone розпочинає пілотний проект «Розумний облік» (Smart Metering) на базі мережі NB-IoT. На вузли комерційного обліку води в інфраструктурі водоканалів встановлюється обладнання, за допомогою якого в онлайн-режимі знімаються та передаються дані щодо обсягів подачі води. Послуга дозволить автоматизувати процес збору даних, їхню обробку та управління.

Водоканали, які беруть участь у пілотному проекті, отримують доступ до вебкабінету з інформацією щодо комерційного використання води, зручний інструмент для планування та аналітики, а також можливість автоматичного завантаження даних у свої інформаційні бази та системи.

Поки що «пілоти» запущено в містах Суми та Вишневе. Загалом планується співпраця з п’ятьма містами, серед них як міста-мільйонники, так і районні центри. Основним критерієм для участі в проекті є відкритість та готовність водоканалів впроваджувати у робочий процес нові технологічні рішення.

Після закінчення пілотного проекту планується комерційний запуск послуги «Розумний облік» для водоканалів, у подальшому – для інших постачальників послуг ЖКГ. Також планується розвиток послуги у таких напрямках, як технологічний облік ресурсів, білінг, квартирний облік.

Vodafone запустив в комерційну експлуатацію мережу для інтернету речей. Для клієнтів, які підключаться до мережі в перші чотири місяці її роботи, діє акційна пропозиція – вартість річного тарифу при підключенні з 20.01 до 20.05 складе 20 грн. Пакет передбачає дата-трафік, необхідний для передання інформації з пристрою.

Для тих, хто підключиться до мережі після 20.05, річна вартість для підключення пристрою до NB-IoT мережі Vodafone складе 200 грн. Ознайомитися з умовами та подати заявку на підключення можна на сайті www.vodafone.ua/nb-iot.

Пристрої, підключені до NB-IoT мережі, зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому обладнання може отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, у підвалах і шахтах ліфтів. Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування й аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в таких технологіях, як, наприклад, LoRa. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому ємність мережі значно вища, ніж у голосової мережі, у разі необхідності є можливість легко виконати масштабування.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися