Середа, 19 Червня, 2024

Vodafone і ЗСУ запускають «Антидот» – програму боротьби з інформаційними операціями ворога

Телеком оператор Vodafone Україна у партнерстві зі Збройними силами України та експертами з медіаграмотності розпочинає інформаційно-освітню програму «Антидот». Мета програми – покращити медіаграмотність українців, навчити наших співвітчизників інформаційній гігієні, допомогти розвивати критичне мислення, щоб таким чином надати «антидот» для протидії інформаційним атакам росії.

Програма «Антидот» передбачає просвітницьку кампанію з інформаційної гігієни з використанням різноманітних ресурсів та майданчиків, зокрема, соціальні мережі, ресурси Збройних Сил України, громадських ініціатив та медіа. Практичний етап кампанії допоможе систематизувати та закріпити інформацію, отримати досвід застосування на практиці нових знань, правил та порад за допомогою квестів, ігор, опитувань та практичних завдань. Наразі партнери працюють над створенням комплексної освітньої програми.

Інформаційно-освітня програма «Антидот» є відкритою для партнерства. Окрім Vodafone Україна та ЗСУ до неї долучилися Альона Романюк, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» і «По той бік путінської брехні» та Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем». Щоб доєднатися до партнерства у програмі, пишіть на електронну адресу: pr@vodafone.ua

За словами Генеральної директорки Vodafone Україна Ольги Устинової: «Ми бачимо, що ворог активно використовує дезінформацію як зброю. Інформаційні атаки є одним зі способів ведення гібридної війни, які можуть бути не менш небезпечні ніж фізичні. Vodafone робить усе можливе і неможливе, щоб у людей по всій Україні був зв’язок і можливість вчасно отримати правдиву інформацію. Для більш ефективної роботи над підвищенням інформаційної гігієни людей ми вирішили об’єднатися з Управлінням стратегічних комунікацій ЗСУ та експертами з медіаграмотності».

«Збройна агресія, розв’язана російською федерацією проти України ще з 2014 року, передбачає не тільки застосування традиційних збройних сил, незаконних збройних формувань, але й операції у політичній, економічній соціальній та інших сферах національної безпеки. Основним інструментом таких операцій є інформаційні впливи. Ворог намагається досягти успіху, використовуючи всі можливі засоби. Захист від таких інформаційних впливів можливий тільки шляхом проведення комплексних заходів з боку української держави, Сил безпеки і оборони та українського суспільства. Стійкість нашого суспільства до ворожих інформаційних впливів формується за рахунок знань і досвіду. Саме на поширення таких знань і використання досвіду людей, які фахово займаються інформаційною безпекою, спрямована наша співпраця», – зазначає головний спеціаліст Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Тарас Дзюба.

«За 430 днів війни ми проаналізувати і спростували понад 2000 фейків та вкидів, хоча їх насправді набагато більше. Російська пропаганда як багатоголова гідра, чиї голови наразі спрямовані на те, щоб підірвати нас зсередини за допомогою інфовкидів, фейків та маніпуляцій. Протистояти цій інформаційній навалі можна тільки об?єднавши зусилля військових, бізнесу, експертного середовища та громадянського суспільства», – говорить головна редакторка проєктів «НотаЄнота» і «По той бік путінської брехні» Альона Романюк.

Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем» додає: «Інформаційна гігієна лежить в основі нашої стійкості, як країни, суспільства та кожного персонально. Війна та пандемія проілюстрували її важливість та нагальність формування. Це велика і комплексна задача, яку можна вирішити тільки через координацію зусиль».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися