Неділя, 19 Травня, 2024

Vodafone протестував свою мережу для інтернету речей у двох містах

Vodafone Україна повідомляє про успішне завершення чергового етапу розвитку інтернету речей (IoT) в Україні. Оператор провів успішне тестування власної мережі NB-IoT у двох містах. Пріоритетом для мережі NB-IoT є безперебійна передача даних, оскільки відпрацювання кожного запиту, відсутність відмов є вкрай важливими для IoT-пристроїв і систем.

Тестування було проведено на фрагментах мережі Vodafone у Києві та Харкові з використанням клієнтського обладнання, наданого компаніями «Київгаз» і «Радміртех». Це лічильники та спеціальні модулі для автоматизованої передачі показань.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G у липні 2018 року. Цей напрямок дозволяє різним пристроям, таким як датчики, сенсори, прилади, взаємодіяти між собою без участі людини. IoT може застосовуватися в будь-якій сфері, де є процеси з можливістю автоматизації. IoT-рішення дозволяють віддалено відстежувати стан об’єктів і збирати дані для їхнього подальшого аналізу. Vodafone реалізує IoT-проекти в різних сферах:

  • рішення для Smart City: вуличне освітлення, «розумний» транспорт, моніторинг дорожнього руху, «розумна» парковка тощо;
  • рішення для приватних користувачів: «розумні» лічильники, відстеження багажу, трекери тварин, smart health, розумний будинок;
  • рішення для бізнесу: агросектор, промислове виробництво, retail, «розумні» датчики витрати води, газу, електрики, логістика.

У серпні 2018 року Vodafone оголосив про старт національного проекту Vodafone Smart City. Проект передбачає впровадження «розумних» технологій від Vodafone, які розроблені у глобальних R&D-центрах оператора й успішно застосовуються в європейських містах, у систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя. Рішення будуть реалізовані на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона.

У грудні 2018 року Vodafone Group і Vodafone Україна підписали договір про використання глобальної IoT-платформи Vodafone в Україні. Vodafone є найбільшим постачальником IoT-рішень у світі та визнаний світовим лідером в галузі М2М-рішень за результатами глобального звіту Magic Quadrant, складеного компанією Gartner. Сьогодні IoT-платформа Vodafone забезпечує 77 мільйонів підключень у всьому світі. У Vodafone є близько 80 проектів на базі IoT-рішень у 27 країнах світу: від США до Південної Кореї і Нової Зеландії, від Нідерландів до Південної Африки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися