Vodafone у 2020 році: прискорення й розвиток цифрових послуг

Активний розвиток отримали нові напрямки бізнесу

У 2020 році Vodafone збільшив ефективність бізнесу, поліпшив ключові фінансові та операційні показники. Дохід компанії перевищив 18 млрд грн. Компанія продемонструвала двоцифрове зростання, збільшивши дохід на 14%. Зростання показників OIBDA на 18%, до 9,8 млрд грн і маржа OIBDA на 2,1 п.п. – до 54,2% – свідчать про збільшення ефективності бізнесу. Абонентська база залишається стабільною, послугами Vodafone користуються 19 млн клієнтів. При цьому у 2020 році на 18% зросла кількість контрактних підключень.

 

Активний розвиток отримали нові напрямки бізнесу. Так, доходи від big data збільшилися на 81% за рік, кількість IoT-підключень – на 73% за два роки.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, Vodafone зберіг обсяг інвестицій у розвиток мережі на колишньому рівні. Компанія інвестувала 3,8 млрд грн у 2020 році, у 1,5 раза збільшивши за рік кількість базових станцій. Загалом інвестиції Vodafone у період активного будівництва мереж швидкісного інтернету у 2015-2020 роках перевищили 28,8 млрд грн.

Компанія значно збільшила доступність швидкісного інтернету завдяки розвитку національного покриття в діапазоні LTE 900 МГц, у першу чергу в селах. На кінець 2020 року 81% українців могли користуватися 4G у мережі Vodafone.

Швидкий розвиток мережі та обмеження офлайн-активності, пов’язане з пандемією, спричинили зміни в споживанні мобільного інтернету. Робота і навчання, адміністративні послуги, спілкування – більшість сфер життя перейшла в онлайн. Це спричинило зростання популярності цифрових продуктів – так, наприклад, на 25% збільшилася кількість користувачів додатка для самообслуговування My Vodafone.

Кількість дата-користувачів в мережі Vodafone досягла 12,2 млн у 2020 році, або 41% дата-користувачів у базі. Із них 7,3 млн клієнтів користуються 4G-інтернетом.

У розвитку мережі Vodafone також концентрується на забезпеченні ємності мережі, достатньої для комфортного користування. Завдяки інвестиціям у розширення покриття та ємнісного ресурсу, LTE Vodafone став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Це підтверджують результати незалежного дослідження Ookla в другому півріччі 2020 року.

«У 2020 році ми приділили особливу увагу боротьбі з цифровим розривом у країні та забезпеченню рівного доступу до сучасних технологій і цифрових послуг для всіх. Сьогодні ми фокусуємося не тільки на впровадженні нових технологій, але і на тому, як ці технології впливатимуть на людей, навколишнє середовище, подолання труднощів, з якими сьогодні стикається вся планета, – зазначає Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна. – Кількість і швидкість технологічних змін змінюють якість нашого життя вже сьогодні. Разом з нашими клієнтами і партнерами, за допомогою наших технологій ми можемо прискорити наш спільний прогрес».

У 2020 році компанія запустила низку цифрових сервісів і платформ, які дозволили задовольнити попит, який зростає, і закласти основу для якісних змін:
– власна мережа для інтернету речей на базі технології NB-IoT;
– коннектівіті-платформа на базі глобальної IoT платформи Vodafone, світового лідера в галузі IoT;
– eSIM на мережі Vodafone;
– платформа Omnibulk-channel Messaging для проведення цільових розсилок мільйонів повідомлень у кілька кліків по різних каналах: через SMS, Push-повідомлення, Viber, FB-messenger, WhatsApp, Telegram, e-mail;
– партнерська пропозиція для українських користувачів «YouTube без перерви» – підписка на YouTube Premium без плати за трафік;
– смарт-клініка «Здорро» для телемедичних консультацій;
– власна онлайн-школа підготовки фахівців з data science – Vodafone Big Data Lab.

У 2020 році Vodafone Україна виділив 60 мільйонів гривень на підтримку країни у боротьбі з пандемією, разом із прямою фінансовою допомогою на закупівлю ШВЛ та іншого медичного обладнання, наданням безкоштовних послуг зв’язку медикам і клієнтам.

Стрімкі зміни 2020 року відобразились у новому позиціонуванні бренду. Vodafone переосмислив філософію бізнесу, яка втілилася у новому слогані Together we can і місії компанії – «Разом з нашими клієнтами ми розвиваємо світ». Сутність нового позиціонування розкриває відеоролик «Технології та Люди. Разом ми зможемо».