У 2017-му українці купили гаджетів на 30 млрд гривень

на всю іншу персональну техніку і аксесуари – близько 9 млрд.

Торік співвітчизники придбали 6 млн мобільних телефонів і 500 тис. ноутбуків. Ця електроніка, за даними GfK Ukraine і MOYO.ua, обійшлася українцям у 30 млрд гривень. При цьому хоча ноутбуки в середньому коштують дорожче, основний внесок у цю суму зробили мобільники.

На мобільні телефони українці витратили понад 22 млрд гривень – значно більше, ніж на будь-яку іншу персональну електроніку. Середня ціна одного апарата в минулому році склала 3700 грн.Аналітики також підрахували, що нові мобільники українці купують кожні на 5-6 років. Мова йде про нові апарати, придбані в українських магазинах. Найбільш популярними смартфонами, за даними мережі MOYO.ua, є пристрої від Samsung, Apple і Huawei. Найбільшим попитом користувався бюджетний апарат Samsung Galaxy J3. Серед кнопкових телефонів лідерство утримують моделі від Sigma.

Планшетів українці в 2017-му купили на вдесятеро меншу суму, ніж телефонів. За минулий рік в Україні їх продали близько півмільйона на суму 2,2 млрд грн. Середня ціна склала 4100 грн. Найпопулярнішими моделями, за даними MOYO.ua, в 2017 році були представники лінійки Samsung Galaxy Tab, а також Lenovo Tab 3 Essential.

Ноутбуків українці купили майже стільки ж, скільки і планшетних комп’ютерів – трохи більше півмільйона. Але, враховуючи середню ціну такого пристрою у 12 тис. грн, витрати на цю техніку склали 6,4 млрд грн. Найбільшим попитом користувався ноутбук Hewlett Packard 250 G5, вартість якого становить трохи більше 6 тис. грн.

Сумарно на телефони, планшети і ноутбуки за минулий рік українці витратили понад 30 млрд грн. Тоді як на всю іншу персональну техніку і аксесуари – близько 9 млрд. Аналітики відзначають, що відеокамери і фотоапарати все менше цікавлять українців: на цю техніку витратили 700 млн гривень – менше, ніж на навушники і гарнітури. А ось одним із трендів 2017 року стала портативна акустика – на мобільні колонки українці витратили понад 400 млн грн, – і попит на неї продовжує зростати.