Vodafone відзвітував за 4 квартал 2017 року: дохід та прибуток зросли

Зростання кількості користувачів і обсягів споживання спричинило органічне зростання доходів від пересилання даних

Минулий 2017 рік став для Vodafone роком найбільш активного будівництва 3G-мережі та періодом стрімкого зростання доходів від передачі даних. У 4-му кварталі оператор продемонстрував зростання доходів вище ринку. Доходи від пересилання даних зросли вдвічі.

«Ми поставили перед собою завдання створити надійний фундамент для 3G-послуг і повністю виконали його. Ми інвестували в будівництво 3G у 1,5 раза більше, ніж минулого року. Рекордні на ринку інвестиції дозволили нам не тільки лідирувати за кількістю базових станцій у 3G-мережі, але й забезпечити доступ до 3G-послуг для більшості жителів України, а також створити достатній запас ємності мережі з урахуванням попиту на дата-послуги, що стрімко зростає. Ми очікуємо ще більше зростання користування дата-послугами і готові утримувати високий рівень інвестицій, вкладаючи кошти в найкращу в Україні 4G-мережу у 2018 році», – зазначила генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова.

Зростання кількості користувачів і обсягів споживання спричинило органічне зростання доходів від пересилання даних: у 4 кварталі 2017 року дохід від пересилання даних зріс на 91% проти аналогічного періоду минулого року. Зростання дата-доходів стало ключовим фактором росту основних фінансових і операційних показників:

  • Дохід компанії в 4 кварталі 2017 склав 3,2 млрд грн. Дохід збільшився на 14,5% проти попереднього кварталу і на 7% – проти аналогічного періоду минулого року, що дозволяє компанії зростати швидше за ринок. Річний дохід склав 11,9 млрд грн.
  • Показник OIBDA збільшився на + 36,6% в річному численні і склав 5,2 млрд грн.
  • Чистий прибуток у 4 кварталі зріс на 104% проти аналогічного періоду минулого року й склав 0,7 млрд грн. Чистий прибуток за рік склав 2,2 млрд грн, що на 76% вище, ніж у 2016 році.

Абонентська база компанії залишається стабільною та налічує 20,8 млн клієнтів. Основне зростання 2017 року відбулось в сегменті дата-користувачів – таких абонентів стало на 1,4 млн більше. Найбільш стрімке зростання спостерігається в сегменті найактивніших інтернет-користувачів із щомісячним трафіком на рівні більше 10 Гб – кількість таких клієнтів збільшилася в 4 рази.