Vodafone запускає програму проти травлі

Окрема проблема – це секстінг, надсилання підлітками своїх інтимних фото один одному

Vodafone Україна оголошує про старт програми протидії булінгу. Особливу увагу ініціатива приділяє запобіганню причинам і небезпечним наслідкам поширення цього соціального явища в інтернет-середовищі.

Щорічно в Україні збільшується кількість дітей, які отримують доступ до мережі інтернет. Разом з тим зростає число злочинів сексуального характеру відносно дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг і вимагання. Налагоджуючи довірливі відносини з дитиною і використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші або приватні інтимні зустрічі. Окрема проблема – це секстінг, надсилання підлітками своїх інтимних фото один одному, що може призвести до небажаного поширення таких матеріалів та кібер-буллінгу дитини.

Тому першим кроком стала всеукраїнська акція #STOP_SEXтінг, яку Vodafone провів спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини. Акція запущена до Дня безпечного інтернету, який відзначається в цьому році 5 лютого в 140 країнах світу, у тому числі і в Україні. До участі в акції запросили вчителів, які провели уроки для учнів 7-11 класів, а батьків – попрохали поговорити з дітьми про ризики передачі своїх інтимних фотографій. Експерти кажуть, що в цьому віці діти вже досить дорослі, щоб користуватися інтернет-ресурсами, але ще не досить завбачливі та озброєні інформацією про можливі наслідки власних дій в інтернеті. Вони соромляться поговорити з дорослими на теми, пов’язані з сексуальним дорослішанням і не наважуються зізнатися, коли стикаються з кібер булінгом у результаті власних необережних дій».

Директор з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна Ольга Дейнега провела 5 лютого урок на тему «Інтимні селфі в інтернеті – жарт або небезпечний ризик?» в одній з київських шкіл. Схожий тематичний урок 25 січня провів Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я