Четвер, 13 Червня, 2024

Як МТС тримає схід України «на зв’язку»

У зоні АТО відбуваються різні події, але одне можна передбачити досить точно: зниклий мобільний зв’язок рано чи пізно буде доступним для користувачів. Щоб відновити мобільне покриття, співробітники технічної служби «МТС Україна» працюють 24 години на добу, не зважаючи на особисту безпеку. А завдяки унікальним рішенням, реалізованим технічними фахівцями оператора на сході України, вдалося в шість разів скоротити кількість позаштатних ситуацій на мережі, які могли б призвести до обмеження послуг зв’язку.

«Ніхто не очікував такого розвитку подій на сході України у минулому році, тому не дивно, що мережі мобільних операторів часто виходили з ладу. Практично щодня ми стикалися з пошкодженням обладнання, обривами ВОЛЗ, відсутністю електроживлення, вандалізмом. У такій неконтрольованій і небезпечній ситуації ми працювали 24 години на добу без вихідних, – коментує технічний директор «МТС Україна» Андрій Терещук. – Тим не менш, ми не тільки оперативно відновлювали зв’язок, але й розробляли рішення для запобігання впливу можливих позаштатних ситуацій у майбутньому. Якщо загальна тривалість позаштатних ситуацій минулого літа склала близько 140 діб, то влітку 2015 року цей показник вдалося скоротити в 20 разів – до 140 годин».

Одним з перших кроків фахівці «МТС Україна» організували віддалене управління мережею і створили резервні копії для усіх використовуваних у східних регіонах контролерів мобільного зв’язку. Інженери також розділили транспортну мережу Донецької та Луганської області для усунення їхнього взаємного впливу, замінили акумуляторні батареї на багатьох вузлових майданчиках і побудували нові волоконно-оптичні лінії зв’язку (ВОЛЗ).

Пошкоджене воєнними діями на сході України обладнання базової станції мобільного зв’язку

За літо 2015 року фахівці «МТС Україна» усунули п`ять позаштатних ситуацій на мережі загальною тривалістю 140 годин, які сталися на сході України з незалежних від компанії причин. Основними чинниками для їхнього виникнення були обриви ВОЛЗ (3 обриви в літній період 2015 р., 8 випадків влітку 2014) і відсутність електроживлення на обладнанні (2 випадки в літній період 2015 р., 23 випадки влітку 2014). Найбільше позаштатних ситуацій сталося на території Луганської області.

Ви можете стежити за результатами роботи інженерів МТС в онлайні: актуальна інформація про зв’язок на сході доступна на сайті «МТС Україна».

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися