Як працює 3G-мережа МТС

Харків став першим містом України, жителі якого змогли скористатись мобільним зв’язком третього покоління від МТС. 3G був доступним у місцевому метрополітені. Саме тут МТС у п’ятницю тестувала необхідне обладнання. Абоненти ж через це отримали доступ до 3G абсолютно безоплатно.

МТС не анонсувала запуск 3G у харківському метро, тож для абонентів, які в п’ятницю спускались до підземки, це стало приємною несподіванкою. І все ж за перші декілька годин роботи 3G швидкісним інтернетом скористалось більше тисячі абонентів. Разом вони за п’ятницю використали 230 Гб мобільного трафіку – це в п’ять разів більше, ніж за технологією 2G. Хоча дана мережа здатна пропускати близько 5 ТБ трафіку на добу.

3G у метро можна використовувати для найрізноманітніших цілей

Працювала 3G не лише на платформах, ескалаторах та холах станцій, а й у тунелях. У цьому кожен міг переконатись, проїхавшись у потязі. Це й зробили журналісти. Перевіряти роботу мережі почав генеральний директор «МТС Україна» Іван Золочевський, який успішно здійснив відеодзвінок.

Генеральний директор «МТС Україна» Іван Золочевський розповідає про переваги 3G-зв’язку в метро

Максимальна швидкість з’єднання при перших тестах становила 31 Мбіт/сек, щоправда, на станціях. Середня ж швидкість під час руху коливалась від 6 до 20 Мбіт/сек. Із завантаженням веб-сторінок та додатків на смартфон жодних проблем не було – зв’язок працював стабільно і без розривів.

Журналісти проводять заміри швидкості пересилання даних

Побудована мережа на обладнанні ізраїльської компанії Corning MobileAccess LTD. Покриття в підземці забезпечує випромінювальний кабель завдовжки в 75 км. У побудованої мережі високий ресурс ємності, і вона є 4G-ready. Тобто, коли оператор зможе надавати послуги четвертого покоління мобільного зв’язку, то він розверне 4G-мережу в найкоротший термін.

Головна відмінність цього тестового запуску від замірів, що проводилися раніше в лабораторних умовах, — це те, що оператор зміг бачити роботу мережі в реальних умовах та при реальних навантаженнях, пояснив технічний директор МТС Україна Андрей Терещук. «Ми також даємо нашим абонентам можливість побачити реальні швидкості 3G-інтернету під час руху та порівняти, наскільки він швидше від мобільного інтернету 2G, до якого ми всі звикли», — сказав він.

До речі, у харківському метро за підтримки МТС з’явився ще один цікавий проект, пов’язаний із 3G. На станції «Олексіївська» відкрилася віртуальна галерея. За допомогою смартфона чи планшета зі спеціальним додатком там можна було побачити твори сучасних українських художників. Для цього треба було навести камеру пристрою на спеціальні місця на стінах станції, і тоді на дисплеї з’являться картини. А завантажувалися вони також за допомогою 3G-зв’язку.

Віртуальна галерея на станції «Олексіївська»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я