Понеділок, 20 Травня, 2024

Cуперкомп’ютери досягли потужності людського мозку: у 2024 запрацює перший такий комп’ютер

Наш мозок надзвичайно енергоефективний. Використовуючи лише 20 Вт енергії, людський мозок здатний обробляти дані з продуктивністю на рівні екзафлопа, або мільярда мільярдів математичних операцій за секунду. Зараз дослідники в Австралії створюють перший у світі суперкомп’ютер, який зможе імітувати мережі такого масштабу.

Суперкомп’ютер, відомий як DeepSouth, розробляється Університетом Західного Сіднея. Коли запрацює наступного року, він буде здатний виконувати 228 трильйонів синаптичних операцій в секунду, що на рівні зі швидкістю операцій у людському мозку.

Надія полягає в тому, щоб краще зрозуміти, як мозок може використовувати таку малу потужність для обробки величезних обсягів інформації.

Якщо дослідники зможуть у цьому розібратися, вони зможуть одного дня створити мозок-кіборг, набагато потужніший за наш власний. Ця робота також може змінити наше розуміння того, як працює наш мозок.

«Прогрес у нашому розумінні того, як мозок обчислює за допомогою нейронів, перешкоджає нашій нездатності симулювати мережі, подібні до мозку, у масштабі», — сказав Андре ван Шайк, директор Міжнародного центру нейроморфних систем Західного Сіднейського університету.

«Імітація імпульсних нейронних мереж на стандартних комп’ютерах із використанням відеокарт і багатоядерних центральних процесорів надто повільна та енергоємна, — додав він. – Наша система це змінить».

Ральф Етьєнн-Каммінгс з Університету Джона Гопкінса в Балтіморі, який не бере участі в роботі, сказав, що DeepSouth змінить вивчення нейронауки.

«Якщо ви намагаєтеся зрозуміти мозок, це буде апаратне забезпечення, на якому це можна зробити», — сказав він.

Етьєн-Каммінгс сказав, що буде два основних типи дослідників, які будуть зацікавлені в технології: ті, хто вивчає нейронауку, і ті, хто хоче створити прототип нових інженерних рішень у просторі штучного інтелекту.

DeepSouth є лише одним із багатьох дослідницьких проектів, спрямованих на створення машини, яка буде конкурувати з людським мозком.

Інші дослідники намагаються впоратися з тією ж проблемою, створюючи «біологічні комп’ютери» , що працюють на базі реальних клітин мозку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися