Вівторок, 28 Травня, 2024

Які смартфони купують українці – аналітика Vodafone Retail

Vodafone Retail представив щоквартальний аналітичний звіт ринку смартфонів в Україні. В основі звіту – дані продажів у власній роздрібній мережі за третій квартал 2019 року, а також big data аналітика на базі даних мережі Vodafone.

Що змінилось у третьому кварталі порівняно з другим

При виборі смартфона українці і далі звертають увагу на наявність 4G і великого екрана. Частка смартфонів з екраном 6+ дюймів продовжує зростати: 69% у 3 кварталі проти 58% у другому кварталі 2019. 4G-ready смартфони вже сягнули 99% серед усіх нових смартфонів. Разом з тим, зростає популярність смартфонів з підтримкою NFC: уже майже половина покупців вибирає NFC смартфони, тоді як у минулому кварталі таких було 40%. Переважна більшість усіх нових смартфонів, які купують українці, як і раніше, мають 2 SIM-карти.

У цьому кварталі українці практично одноголосно вибирали в мережі Vodafone Retail найбільше смартфонів виробництва Samsung. Лише в Донецькій, Миколаївській та Сумській областях більш популярними стали смартфони XIAOMI.

Відданість брендам

Українці залишаються доволі консервативними під час вибору нового смартфона.

  1. На першому місті в рейтингу любові до брендів традиційно є власники iPhone – 71% яблучників купують собі нові iPhone. Вони також найдовше користуються своїми трубками – майже 2 роки.
  2. Друге місце розділяють Samsung і Xiaomi – половина власників цих смартфонів залишається вірними своїм улюбленим брендам, коли купує новий смартфон. Переваги решти користувачів цих двох брендів взаємно перетинаються. 17% колишніх користувачів Samsung змінили їх у третьому кварталі на Xiaomi, 16% користувачів Xiaomi купили смартфон Samsung. І перші, і другі користуються своїми смартфонами в середньому 1,5 роки.
  3. На третьому місці Huawei – 32% власників смартфонів Huawei вибирали новий телефон, не змінюючи бренд. А от термін використання таких смартфонів є меншим – лише 1,4 року.

Гендерні розбіжності

Чоловіки частіше змінюють смартфони, ніж жінки. Люди із середнім і низьким достатком, як і в попередньому кварталі, були більш схильними до купівлі нового смартфона, ніж їхні заможні співвітчизники. Улюблений колір смартфона в Україні – чорний (44,5%), за ним ідуть сині (28%), сірі (11,0%) і золоті (4,5%) смартфони.

Українці стали більш вимогливими щодо обсягу пам’яті, доступної в смартфонах, з акцентом на більші обсяги зберігання інформації. Смартфони з обсягом пам’яті 32 ГБ – у топі продажів у 3 кварталі.

Додаткові покупки до смартфонів

До кожного третього смартфона докуповують карту пам’яті. Найчастіше вибирають карту пам’яті так само з обсягом 32 ГБ.

У третьому кварталі українці стали частіше купувати страховку під час купівлі смартфона. Якщо в першому кварталі 2019 року кожний 8-й смартфон був проданий зі страховкою, у третьому кварталі 2019-го – кожен третій.

Скло й чохли є у чеку майже до кожного другого смартфона.

Носимі гаджети

Фітнес-браслети завдяки своїй ціні та розмаїттю переважають у продажах над смарт-годинниками, але останні в третьому кварталі набирають обертів: їхня частка в загальних продажах wearables складає 32% проти 24% кварталом раніше. Лідером продажів серед наручних годинників у 3 кварталі є Xiaomi. Зростає частка продажів дитячих смарт-годинників Elari, разом із цим падають продажі годинників HUAWEI.

Vodafone Retail є дочірньою компанією Vodafone Україна. Мережа Vodafone Retail сьогодні налічує 240 магазинів у 70 містах. У компанії працює більше 1500 співробітників. Перший магазин відкрився в лютому 2018 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися