У 2020 році Harmony OS все ще не готова для смартфонів – офіційно

Нові телефони Huawei працюють на Android, але не мають сервісів та додатків Google, з магазином Google Play включно

Китайський гігант Huawei Technologies планує використати свою операційну систему Harmony OS у більшій кількості продуктів у 2020 році. Однак для смартфонів вона ще не готова, розповів спікер компанії Ванг Ченглу на конференції в Шеньчжені.

Найближчого року не варто очікувати Harmony OS у смартфонах, планшетах та комп’ютерах. Це одні з найпопулярніших продуктів Huawei.

Свою операційну систему Huawei представила в серпні 2019 року як альтернативу Google Android. Вона мала дозволити компанії обійти накладені владою США торгові обмеження. Першим продуктом із цією ОС став смарт-телевізор.

У червні 2019 китайський виробник Huawei говорив, що вже випустив мільйонну партію смартфонів зі своєю ОС Harmony OS і навіть погрожував, що вона забере 700-800 мільйонів користувачів в Android. Однак навіть за кілька місяців після блокування Huawei нормального доступу до екосистеми Android компанія досі не показала телефона на своїй ОС. І не покаже найближчим часом, розповів віце-президент підрозділу публічних відносин Huawei Джой Тан.

Восени, у жовтні, топ-менеджер в інтерв’ю газеті Financial Times визнав, що слова Huawei про готовність Harmony OS були неправильними і що для заміни Android на смартфонах компанії знадобиться кілька років. Нові телефони Huawei працюють на Android, але не мають сервісів та додатків Google, з магазином Google Play включно. Першим апаратом, який вийшов без цього пакета програм, став Huawei Mate 30.