10 головних тенденцій 2018 року за версією Ericsson

Документ із заголовком The 10 Hot Consumer Trends for 2018 and beyond описує тенденції, які будуть актуальними найближчими роками починаючи з 2018 року.

Аналітики Ericsson ConsumerLab випустили вже сьомий випуск своїх прогнозів найбільш затребуваних технологій близького майбутнього. Документ із заголовком The 10 Hot Consumer Trends for 2018 and beyond описує перелік тенденцій, які будуть актуальними найближчими роками починаючи з 2018 року.
тенденцій

  1. Тіло як інтерфейс

Користувачі отримають можливість використовувати для управління гаджетами жести, емоції, інтонації та дотики. Приблизно дві третини опитаних вірить, що через три роки з гаджетами можна буде спілкуватися, як з людьми.

  1. Поліпшені навушники

Близько 81% опитаних вірять, що через п’ять років навушники можна буде не виймати з вух навіть для підзаряджання. 63% користувачів хочуть, щоб навушники працювали перекладачем у реальному часі, а 52% бажають, щоб вони блокували хропіння членів сім’ї.

  1. Інтернет для нових знань та їхнього забування

30% опитаних не встигають стежити за розвитком технологій. Однак при цьому 55% зазначає, що саме нові технології дозволяють отримувати нові знання, необхідні їм у роботі. Особлива роль належить інтернету: на думку 46% респондентів, він дозволяє як швидше отримувати нові знання, так і скоріше забувати вивчене.

  1. ЗМІ із соцмереж

Соціальні медіа перетворюються на майданчики для просування ідей та думок в інтересах тієї чи іншої групи впливу, вважають 55% респондентів. 39% вважає, що знаменитості платять за збільшення кількості передплатників. Такий же відсоток опитаних втомився від повідомлень компаній з проханням лайкнути їхню корпоративну сторінку. Приблизно 50% респондентів вірить, що штучний інтелект можна використовувати для перевірки достовірності новин і фактів, які з’являються в соціальних мережах.

  1. Реклама замінить те, що рекламує

40% користувачів готові дивитися рекламу в обмін на безплатні послуги, а 60% хочуть блокувати небажану рекламу за допомогою штучного інтелекту. Однак технології доповненої і віртуальної реальності, які використовують у рекламі, із часом можуть замінити собою самі рекламовані товари і послуги. Замість поїздки на курорт люди будуть дивитися його рекламу.

  1. Побоювання смартфонів

Майже 50% опитаних вважають, що неможливість відрізнити людину від робота здається їм дивною і страшною. 40% також з побоюванням ставляться до того, що смартфони зможуть реагувати на їхній настрій.

  1. Жити не задля роботи

32% опитаних вважають, що їм не потрібна робота як сенс життя. 40% хотіли би, щоб замість них трудилися роботи. 49% висловили інтерес до базового доходу, а третина вважає нормальним не працювати, поки є хоча б мінімальні засоби до існування.

  1. Тривимірні фото

Половина опитаних хоче мати смартфони з можливістю 3D-фотографії. На думку 75% респондентів, через 5 років технології віртуальної і доповненої реальності дозволять заново проживати сфотографовані на телефон моменти. Для повноти відчуттів 55% користувачів хочуть мати рукавички або взуття, що дозволяє взаємодіяти з віртуальними об’єктами на фотографії.

  1. Літаючий транспорт

40% опитаних вважає, що затори на дорогах вирішить літаючий транспорт. 39% вважає, що в їхньому місті необхідні спеціальні повітряні дороги для дронів і літаючих засобів пересування. Правда, при цьому 38% побоюється падіння дрона на голову.

  1. Забути про акумулятори

Понад 80% опитаних вважає, що через п’ять років з’являться акумулятори, які повністю вирішать проблему з необхідністю постійного підзаряджання пристроїв.