П’ятниця, 23 Лютого, 2024

10 головних тенденцій ІТ і телекому у 2015 році

Цього року на ринки матимуть вплив зовсім інші технології, ніж у 2014 році. Аналітики GfK виділили 10 головних тенденцій для IT- і телеком-індустрії у сфері споживчих товарів і послуг.

Мобільність

Мобільна індустрія залишається головним локомотивом IT і телекомунікацій. Незважаючи на те, що проривних винаходів у цій галузі останніми роками не спостерігається, мобільні пристрої і послуги на базі мобільного інтернету будуть тим сектором високотехнологічної економіки, який зростає найшвидше. За прогнозами експертів GfK, до 2019 року більше 80% продажів мобільних послуг припадатиме на мобільний інтернет, а обсяг завантажених даних зросте в десять разів. Це дасть можливість зростати бізнесу телеком-операторів, виробників мобільного контенту та мобільній рекламі. Зростання продажів мобільних пристроїв на розвинених ринках впаде через насичення попиту, але на ринках, що розвиваються, він залишиться високим.

Мультиекран

Уже зараз частка споживачів, які користуються двома або навіть трьома пристроями, є досить значною. У розвинених країнах їхня кількість може доходити до 60% аудиторії. Споживачі бажають мати безшовний і простий доступ до контенту – ділової та особистої інформації – з будь-якого пристрою. Концепція BYOD (Bring Your Own Device – «принеси свій власний пристрій»), що стала популярною в багатьох роботодавців, стимулює цей тренд. Експерти відзначають, що сумістити роботу декількох пристроїв – це і виклик, і нові можливості для IT-індустрії.

Мобільний відеоконтент

З розвитком мобільних 3G і LTE-мереж істотно зросте споживання відеоконтенту. Цей тренд впливає на зростання популярності планшетів і фаблетів (смартфони з діагоналлю екрана 5 і більше дюймів), оскільки на таких пристроях комфортніше дивитися відео, ніж на 4-дюймових апаратах.

Електроніка аксесуарів

Перспективний тренд, який підхопили практично всі великі вендори споживчої електроніки. «Розумні» годинники, браслети, окуляри та інші аксесуари – інтерес до цієї групі товарів спостерігається в основному серед техноентузіастів. Але в 2015 році, з виходом Apple Watch, він може стати масовим. Поки зростання популярності переносних пристроїв стримують такі проблеми, як невеликий час автономної роботи, недостатня функціональність і спірний дизайн більшості з них.

Мобільні, безконтактні платежі

Зараз мобільні платежі здійснюються через SMS і додатки онлайн-банкінгу, однак у найближчі роки очікується поширення систем безконтактних платежів на базі технології NFC. Ринок дозрів для того, щоб мобільний телефон став повноцінним платіжним засобом. Розвиток технологій стримує відсутність яскравого і харизматичного гравця, здатного популяризувати безконтактні платежі. Поки це не вдалося навіть Apple.

Підключені «розумні» автомобілі

На даний час підключені до онлайн-систем автомобілі використовуються в основному на ринку b2b. У транспорті та логістиці – для моніторингу перебування, маршруту, швидкості, витрати палива; у галузі автострахування – для моніторингу використання функцій автомобіля та якості водіння. Експерти очікують зростання масового попиту на «розумні» функції і з боку звичайних автолюбителів. Головні переваги підключеного автомобіля лежать у сфері безпеки, економії та розваг. Можна очікувати нових партнерств між автобрендами і телеком-операторами, що вже відбувається. На недавньому Міжнародному мобільному конгресі в Барселоні угоди про партнерство уклали Vodafone і Porsсhe, LG і Audi, AT&T і Cadillac.

«Розумний» будинок

«Розумний» будинок – одна з реалізацій технології інтернету речей. За допомогою технологій «розумного» будинку споживачі можуть віддалено контролювати у своєму житлі практично все, від кавової машини та вмісту холодильника до освітлення та дверних замків. На останніх технологічних виставках декілька вендорів презентували спеціальні хаби – платформи, що дозволяють підключати до інтернету практично будь-які домашні пристрої.

Big data

Усі користувачі інтернету під час онлайн-покупок, перебування в соцмережах, споживання контенту залишають за собою «цифровий слід». Як правило, це величезні масиви неструктурованої інформації. Одне з головних питань, яке намагаються вирішити багато компаній, що мають доступ до такої інформації, – як монетизувати і використовувати її на благо споживача і бізнесу, не порушуючи при цьому приватності користувача. Очікується, що в найближчі роки дохід від використання подібної інформації буде обчислюватися мільярдами доларів.

Інформаційна безпека

З розвитком інформаційних технологій актуальним стало забезпечення безпечного зберігання даних на мобільних пристроях. Мобільний телефон тепер – це не тільки доступ до сторінок в соціальних мережах. Він став ключем до банківського рахунку, будинку, автомобіля. Популярним напрямком у сфері інформаційної безпеки стає біометрична ідентифікація за відбитками пальців, райдужній оболонці ока і 3D-сканування тіла.

Доповнена і віртуальна реальність

Доповнена реальність додає віртуальний шар до зображення фізичних об’єктів, віртуальна – повністю занурює користувача у віртуальний світ. Обидві технології відкривають нові можливості застосування в різних областях, і можуть повністю змінити споживання контенту, від ігор і шопінгу до навігації, освіти і науки.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися