Дослідження: YouTube-блогери частіше знімають рекламу, ніж сповіщають про це

Для цього вчені дослідили афільований маркетинг, в якому компанії платять медійним особистостям за підвищення продажів відсоток з продажів.

Творці відеороликів на YouTube зобов’язані сповіщати своїх глядачів про те, що у відео є реклама. Однак аналіз дослідників Принстонського університету показав, що реклама в роликах з’являється набагато частіше, ніж про неї повідомляють.

Для цього вчені дослідили афільований маркетинг, в якому компанії платять медійним особистостям за підвищення продажів відсоток з продажів. YouTube-блогери отримують винагороду, коли їхні глядачі клікають на афільовані посилання в постах в соціальних медіа.

Науковці з відділу комп’ютерних наук проаналізували афільовані посилання з 500 000 випадкових відео YouTube, а також з 2,1 млн записів у Pinterest. Знайшлося 3472 відео YouTube та 18 237 записів Pinterest, які ведуть до 33 маркетингових компаній. Встановити зв’язок вдалося аналізом характерних особливостей цих афільованих посилань, які використовують маркетологи для відстеження кліків користувачів.

Наступним кроком дослідники використали технології розпізнавання мови, щоб з’ясувати, чи згадують медійні персони про ці посилання як рекламу. Виявилося, що про рекламу зізнаються лише в 10% та 7% випадків на YouTube та Pinterest відповідно. Найчастіше це супроводжувалося словами:

посилання є афільованими

я отримую певну комісію, коли ви купуєте щось через мої посилання

купуйте через ці посилання для підтримки каналу

Найпопулярнішим способом показати рекламні посилання є дописування до них, що вони є афільованими. Експерти кажуть, що так творці контенту намагаються дещо заплутати користувачів, оскільки не всі знають значення цього терміну.

Дослідники провели опитування 1800 юзерів YouTube та Pinterest щодо ефективності цих описів. Лише половина респондентів на Pinterest та 65% на YouTube змогла правильно пояснити значення «афільованого посилання». Пояснення «посилання для підтримки каналу» правильно зрозуміли 85% глядачів. Коли вчені пояснили респондентам зміст усіх трьох описів, рівень розуміння піднявся до 95%.

Науковці нині розробляють плагін для веб-браузерів, який би зміг в автоматичному режимі виявляти контент, за який творці отримали гроші, але не сказали про це своїй аудиторії. Також вони працюють над виявленням інших типів прихованої реклами в соціальних медіа, з різноманітними конкурсами та роздаванням подарунків включно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я