Неділя, 14 Квітня, 2024

10 міфів про техніку і технології

В електронному світі існує безліч міфів і пережитків минулого, які й сьогодні впливають на наше життя. Наприклад, заборона використовувати телефон на борту літака. Постає закономірне питання – яким чином з’являються ці міфи та чи правдиві вони. Давайте подивимося на 10 найбільш укорінених міфів і спробуємо їх спростувати.

Міф №1: залишати телефон заряджатися на ніч шкідливо для акумулятора

Одна з найбільш популярних помилок. Виробники смартфонів уже давно вирішили проблему. Коли пристрій повністю заряджається, він автоматично відключається від розетки і згодом тільки зрідка підживлюється для підтримки заряду на 100 відсотків.

Міф №2: через мобільні телефони трапляються авіакатастрофи

Радіохвилі, які випромінюються мобільними телефонами, ноутбуками та іншими електронними пристроями, можуть створювати перешкоди в роботі бортової електроніки і GPS застарілих авіалайнерів. Учені з NASA провели експеримент з використанням до чотирьох увімкнених телефонів, і серйозних проблем при проведенні експерименту не виникло. Але випробувачі дійшли висновку, що це все ж таки може призвести до критичних помилок, якщо кілька пасажирів проігнорують заборону на користування телефоном.

Розвиток бортових комп’ютерів не стояв на місці – сьогодні вони більш надійні, ніж їхні попередники. Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) надало дозвіл, і тепер деякі авіакомпанії допускають використання телефонів у літаку, але тільки переведені в «авіарежим».

Міф №3: телефони викликають рак мозку

Так, існує випромінювання, що виходить від вашого телефона, і воно може впливати на тканини вашого організму. Але доказів того, що це випромінювання здатне викликати рак, немає. Про це говорить Національний інститут США з дослідження раку.

Міф №4: магніти стирають інформацію з жорстких дисків

І так, і ні. Якщо провести магнітом над відключеним жорстким диском, то дані залишаться неушкодженими. Але при використанні на диску, який працює, магніт здатний викликати перебої в роботі системи позиціонування головок і вивести накопичувач з ладу. У SSD і USB накопичувачів магнітні елементи відсутні, тому вони несприйнятливі до магнітного випромінювання.

Міф №5: чим більше гігагерц, тим краще

Тактова частота процесора давно перестала бути визначальним фактором швидкості роботи процесорів. На продуктивність також впливає архітектура процесора, обсяг кешу, кількість ядер та інші фактори. Сучасні чіпи працюють набагато ефективніші за старі (новий процесор 2,8 ГГц може працювати значно швидше старого з 3,3 ГГц).

Міф №6: чим більше «паличок», тим кращий зв’язок

Ні, «палички» та рівень зв’язку на вашому телефоні майже ніяк не пов’язані з якістю прийому. Вони лише показують, наскільки близько ви знаходитесь поруч з вишкою зв’язку. А на якість сигналу впливають інші чинники, наприклад, кількість абонентів, які одночасно з вами використовують мережу. Ніколи не помічали, що на концертах, при заповненій шкалі рівня зв’язку, додзвонитися до когось буває досить проблематично?

Міф №7: чим дорожчий HDMI-кабель, тим чистіший звук і краща картинка

При пересиланні аналогового сигналу якість кабелю дійсно відіграє певну роль. Але HDMI – цифровий стандарт. Отже, приймач отримає той же сигнал, що виходить від джерела. Безіменний кабель за 300 гривень нічим не відрізняється від фірмового кабелю за $1000, із позолотою на контактах, модною опліткою і красивою коробочкою.

Міф №8: USB-накопичувачі необхідно витягувати безпечно

Обов’язково перед тим, як витягти флешку або зовнішній жорсткий диск, зверніть увагу на світловий індикатор. Якщо він блимає, то система все ще працює з диском. А якщо ні, то можете сміливо витягати накопичувач.

Міф №9: чим більше мегапікселів у камері, тим кращі знімки

Кількість мегапікселів – це кількість світлочутливих точок зображення на чіпі. Якщо у маленької матриці занадто багато пікселів, то знімки вийдуть не найкращої якості і з великою кількістю шуму, ніж на точно такій самій матриці із меншою кількістю мегапікселів. Так що 12-мегапіксельна камера в новому телефоні – це просто гарний маркетинговий хід.

Міф №10: якщо WiFi-мережа захищена паролем, то вона безпечна

Тепер, коли з’явилося безліч публічних точок доступу, потрібно бути дуже обережним. Той факт, що вони закриті паролем, захищає їх від сторонніх осіб, але якщо зловмисник уже сидить усередині мережі (наприклад, п’є каву в тому ж кафе або живе в тому ж готелі), то він легко може вкрасти і дешифрувати ваш трафік.

За матеріалами: iPhones

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися