Вівторок, 12 Грудня, 2023

10 тенденцій у смартфонах 2017 року

Наступний рік обіцяє подолати застій, який панував на ринку «розумних» мобільних телефонів. У 2017 році смартфони отримають багато нових технологій, які зроблять їх ще цікавішими. Ось десятка таких рішень, які можуть стати масовими та застосовуватися у більшості девайсів.

  1. Нові дизайни

Головною зміною наступного 2017 року може стати зовнішній вигляд мобільників. Точної інформації поки немає, але, за чутками, наступний рік може стати роком телефонів зі складними екранами. Про це натякають нещодавні патенти Apple та розробки Samsung.

Окрім цього наступного року смартфони, можуть стати ще більш персональними завдяки апаратним модулям. Подібні можна було бачити в апаратах Moto Z та LG G5. Lenovo, LG та Samsung вивчають цю тему.

  1. Швидші процесори

Внутрішнє начиння мобільників очікувано стане потужнішим. Qualcomm вже анонсувала свій флагманський процесор 2017 року під назвою Snapdragon 835. Інший виробник чіпів Mediatek також готує рішення Helio X30, яке має 10 якдер – найбільше серед мобільних процесорів.

  1. Віртуальна реальність

Потужніше начиння не буде лише маркетинговим ходом – воно буде потрібне для обробки додатків віртуальної реальності. Це можливо робити через спеціалізовані шоломи, наприклад, Google DayDream View VR. Сьогодні віртуальна реальність доступна лише власникам флагманів, але з наступного року її зможуть також спробувати покупці апаратів високої та середньої цінових категорій.

  1. Швидший LTE

У 2017 році мобільний зв’язок також стане швидшим. Сучасні модеми стандарту LTE дозволяють передавати дані на швидкості до 600 Мбіт/с та вивантажувати на швидкості 150 Мбіт/с. Але ці показники набагато менші, ніж дозволяє наступне покоління модемів Qualcomm Snapdragon X16. Він обіцяє до 1 гігабіту на секунду.

  1. Формат USB-C

Наступний рік стане періодом, коли роз’єм USB-C витіснить звичні порти micro-USB 2.0 та дозволить заряджати, слухати, дивитися і передавати дані через один дріт. Утім, перехід відбуватиметься не дуже гладко. Адже USB-C є лише типом роз’єму, а дані по ньому можуть передаватися по різним протоколам (USB, Lightning) та потужністю заряджання. Хоча кабелі USB-C з різними протоколами та потужністю виглядатимуть однаково, вони будуть несумісними один з одним. Вже зараз вибір неправильного кабелю може «спалити» девайс.

  1. Бездротове аудіо

Виробники смартфонів почали позбуватися стандартного аудіоштекера на 3,5 мм. Вони мотивують це звільненням місця для інших компонентів всередині корпуса та пропонують користуватися дорожчими, але цифровими навушниками. Останні можуть бути дротовими, але, швидше за все, наступного року ми побачимо бум бездротових навушників.

  1. Швидше заряджання

Великий енергетичний апетит вашого телефону не буде турбувати, адже 5 хвилин заряджання вистачить на п’ять годин роботи. Принаймні, саме стільки обіцяє четверте покоління технології швидкого заряджання Qualcomm Quick Charge 4. Вона з’явиться у смартфонах саме у 2017 році.

  1. Розумніші девайси

Наступне покоління смартфонів краще орієнтуватиметься у навколишньому середовищі. Через свої камери вони розпізнаватимуть об’єкти та знаки, а також будуватимуть карти приміщень та показувати цю корисну інформацію на екрані.

  1. Bluetooth 5

Бездротовий зв’язок по технології Bluetooth стане удвічі швидшим, а його радіус зросте в чотири рази. Bluetooth 5 зможе працювати на відстані до 400 метрів. Це відкриє для технології нові способи використання.

  1. Накопичувачі

Сьогодні максимум дискового простору в смартфонах обмежений 256 ГБ, а SD-картки досягають 512 ГБ. SanDisk у 2016 році показала прототип картки SD обсягом в 1 ТБ.

За матеріалами: PC World

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися