П’ятниця, 19 Липня, 2024

В Південній Африці влада випустила власний браузер, щоб не відмовлятися від Flash

Податкова служба Південної Африки настільки не хоче відмовлятися від технології Flash, що випустила власний браузер, аби продовжувати нею користуватися. Це сталося після того, як податківці стикнулися з часовою бомбою, яку заклала Adobe.

Технологія Flash офіційно припинила роботу 31 грудня 2020 року. Щоб юзери не могли продовжувати її використовувати в останні версії Flash вбудували код, який блокує відтворення контенту починаючи з 12 січня 2021 року.

Податкова служба Південної Африки оприлюднила 12 січня у твіттері повідомлення, що її вразила часова бомба. Служба повідомила, що не може з цього моменту приймати податкові заявки. Останні подаються саме через форми, які зроблені на технології Flash.

Хоча Adobe вже близько 3,5 років повідомляла про припинення підтримки Flash, податкова служба Південноафриканської республіки не перевела свій сайт на сучасні технології HTML та JavaScript.

Щоб швидко відновити можливість подачі податкових заявок податківці вирішили випустити свій браузер із вбудованим у нього Flash. Веб-навігатор називається SARS eFiling Browser і представляє собою полегшену версію Chromium з двома функціями. Перша – можливість використання Flash, друга – доступ до сайту податкової служби.

Браузер недоступний для вільного завантаження. Щоб його отримати спершу необхідно заповнити анкету, вказавши свої дані, включаючи номер паспорта, електронну пошту, телефон.

Програміст компанії Mozilla, яка розробляє браузер Firefox, Кріс Петерсон каже, що оскільки браузер SARS eFiling Browser надає доступ лише до одного сайту, це зменшує ризики, які несе використання Flash. Однак він підкреслив, що браузер доступний лише для Windows і користувачі macOS та Linux досі не можуть звітувати про податки.

Кількома днями раніше блокування Flash зупинило залізницю китайського міста Даліан. Керівництво вимушене було зупинити будь-який рух потягів в місті, оскільки перестали працювати внутрішні системи залізниці, які використовували Flash. На відновлення працездатності знадобилося 20 годин. Протягом цього часу програмісти запустили окремий сервер із ранньою версією Flash, яка не мала вбудованої часової бомби.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися