10 трендів технологій до 2030: Ericsson

Сьогодні технології використовують переважно два чуття – слух та зір

Технологічні досягнення дозволять не помічати, що інтернет глобально перетворюється на ізольовані пісочниці. Користувачі не зможуть це помітити, бо їх занурять у власні відчуття. Фахівці Ericsson спрогнозували 10 трендів, на які варто чекати в споживчих технологіях.

Сьогодні технології використовують переважно два чуття – слух та зір. Але вже до 2025 року, прогнозують в Ericsson Research, стануть доступними технології, які залучають усі чуття. Майже 40% користувачів вважають глибокі розваги головним драйвером для таких змін. 33% переконані, що зміни рухатиме шопінг. А 31% вважає, що причиною буде кліматична криза.

  1. Мозок як інтерфейс

Кордон між «думати» та «робити» може стертися завдяки використанню безпосереднього підключення в мозок. Користувачам уже не потрібно буде клацати на клавіатурі, рухати мишку, тримати геймпад, водити пальцями по екрану тощо. Смартфони перетворяться на коробку з батареєю та мікросхемами – екран буде в мозку.

  1. Звукова ізоляція

Споживачі хочуть чути лише бажане і фільтрувати решту. До 2030 року звичною справою буде фільтрація звуків не лише під час прослуховування музики, а й в інші моменти. Також не буде проблем із розумінням мов: 7 із 10 юзерів до 2030 року очікують навушники, що безпроблемно перекладатимуть слова.

  1. Відчуття смаку

Смакові рецептори є потужним центром керування своїми емоціями, і користувачі очікують, що технології дозволять їм це робити ще краще. Наприклад, спеціальний гаджет у роті посилюватиме смакові відчуття від їжі. Або несмачні салати стануть здаватися смачними гамбургерами. 4 з 10 юзерів очікують, що зможуть пробувати продукти на смак, не виходячи з дому.

  1. Цифрові запахи

Ця технологія одна з найменш розвинених сьогодні, але в Ericsson вважають, що до 2030 року вона стане масовою. Юзери зможуть відчувати аромати сцен у фільмах, вибирати герметично запаковані продукти в магазинах за запахом, а не етикетками тощо. 6 із 10 користувачів хочуть до 2030 року мати можливість віртуально відвідувати ліси, села, гори та відчувати запахи цих місцевостей. Майже 56% бажають відчувати всі запахи у фільмах.

  1. Усе на дотик

До 2030 року споживачі очікують можливості торкатися будь-чого віртуально. Наприклад, 7 із 10 юзерів хочуть навушники, які реалізують баси так, як на концерті – щоб грудна клітина дрижала. 63% хочуть смартфон, екран якого змінює форму під зображений на ньому предмет. 6 із 10 хочуть браслети, які дозволили б відчувати вагу віртуальних предметів у руках.

  1. Об’єднана реальність

Багато юзерів вважають, що до 2030 року фізична та цифрова реальності стануть сусідами, а не окремими світами, як сьогодні. Половина опитаних вважає, що до того часу кордон між онлайном та офлайном зникне. Першими це зможуть відчути любителі комп’ютерних ігор.

  1. Підказка про реальність

Коли віртуальність стане майже копією реальності, знадобиться якось знати, що є справжнім. Передбачається, що з’являться сервіси, які перевірятимуть об’єкти та підказуватимуть, що є реальним, а що – віртуальним.

  1. Пост-приватність

Споживачі ще вірять, що законодавство та прозорість зможуть вирішити проблеми з приватністю. При цьому юзери суперечать собі, заявляючи, що технології розпізнавання осіб будуть всюди, і приватність зникне.

  1. Онлайн для екологічності

Навіщо мандрувати світом, якщо можна подивитися на нього в майже ідеально реалістичній віртуальності? Цифрові технології можуть зробити людство більш екологічним. Хоча може відбутися й протилежний сценарій. Однак 6 із 10 опитаних вважають, що інтернет-сервіси допоможуть екології.

  1. Сервіси чуттів

До кінця наступного десятиліття цифровий звук, зір, дотик, смак та запах повністю трансформують життя, породивши нові типи послуг. Користувачі зможуть задовольняти свої бажання в цифровому вигляді. Наприклад, 43% опитаних хочуть відчувати повне занурення в історичні моменти.