До 2020 року відновлювана енергія може стати дешевшою за викопну

У розвинених країнах енергія від фотопанелей стала дешевшою за атомну – найдешевшу з викопних типів

Фахівці з агентства відновлюваної енергії International Renewable Energy Agency (IREA) кажуть, що вкладати гроші в «зелену» енергетику вже не лише модно, а й вигідно. За їхніми прогнозами, вартість генерації на відновлюваних джерелах стане дешевшою за генерацію на викопному паливі.відновлювана енергіяУ країнах «великої двадцятки» електрика з викопного палива коштує від 0,04 до 0,12 центів за кіловат-годину. До 2020, прогнозують в IREA, ціна «зеленої» електрики складе від 0,02 до 0,07 центів на рік. Найбільші її джерела – прибережні вітряні ферми та ферми фотопанелей – уже наступного року видаватимуть енергію ціною в 0,02 цента чи навіть менше.

У розвинених країнах енергія від фотопанелей стала дешевшою за атомну – найдешевшу з викопних типів. З 2010 по 2016 роки вартість «зеленої» електрики від них знизилася на 69%.

Ціна енергії від прибережних вітряних ферм впала на 18%. Однак з кожним подвоєнням генеруючих потужностей, підрахували аналітики, інвестиційні затрати падають на 9%, а ціна енергії від цього джерела – на 15%.