Неділя, 14 Квітня, 2024

4-денний робочий тиждень: 92% компаній впровадили його

Через рік після завершення найбільшого у світі експерименту зі скорочення робочого тижня до 4 днів, переважна більшість компаній використовують такий графік. За словами дослідників, 92% компаній-учасниць все ще працюють за скороченим графіком.

Переважна більшість компаній, які брали участь у масштабному випробуванні чотириденного робочого тижня у Великій Британії, все ще працюють за скороченим графіком більше ніж через рік, повідомили дослідники.

З 61 компаній, які брали участь у шестимісячному випробуванні у 2022 році, 54 продовжили скорочений тиждень, причому 31 з них — або 51% — заявили, що це остаточне рішення.

Звіт є продовженням результатів, опублікованих після найбільшого в історії випробування чотириденного робочого тижня.

«Важко переоцінити, наскільки добре це було», — сказав один із учасників Беатріс Нолан.

Генеральний директор однієї з консалтингових компаній, які брали участь у дослідженні, сказав: Коли ти розумієш, що цей день дозволив тобі розслабитися та відпочити, і ти готовий повністю йти на це протягом інших чотирьох днів — ти починаєш усвідомлювати, що повернутися до роботи у п’ятницю було б дуже неправильно.

Більше того, скорочення робочого часу не призвело до втрати доходів компанії, як стверджують дослідники в резюме, представленому законодавцям Великобританії у 2023 році .

У цьому звіті говориться, що в середньому компанії, які надали дані, збільшили дохід у середньому на 1,4% від початку випробування до його закінчення.

Якщо дивитися на порівняльний шестимісячний період до випробування, ця середня зміна зросла до 35%, йдеться в дослідженні.

Серед залучених компаній були онлайн-магазини, анімаційні студії, постачальники фінансових послуг і навіть невеликий магазин риби та картоплі.

Працівники повідомили про покращення балансу між роботою та особистим життям, зменшення стресу та тривоги та покращення психічного та фізичного здоров’я.

Випробування брали участь близько 2900 працівників і проходило з червня по грудень 2022 року, при цьому компанії зберігали існуючий рівень оплати праці.

Згідно з дослідженням, спосіб впровадження скороченого робочого часу відрізнявся від компанії до компанії.

«Тому було розроблено ряд чотириденних тижнів, від класичних моделей «вихідної п’ятниці» до «поступових», «децентралізованих», «річних» та «умовних» структур», – сказали дослідники.

Згідно з дослідженням, напередодні випробування компанії зобов’язалися провести двомісячний період підготовки, який включав семінари та наставництво, а також підтримку з боку компаній, які вже зробили такий крок.

Дослідження було проведено вченими Кембриджського університету Великобританії, Солфордського університету та незалежної дослідницької організації Autonomy.

Результати дослідження загалом збігаються з іншими подібними експериментами останніх років.

У червні минулого року некомерційна організація з Нової Зеландії оприлюднила результати 4-денного випробування протягом року, яке проводилося в багатьох країнах, і виявило, що доходи компанії фактично зросли на 15%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися