Понеділок, 15 Липня, 2024

4 найкращі дистрибутиви Linux для користувачів Windows

Коли йдеться про альтернативу Windows, зазвичай спливає слово Linux. Але остання не є якоюсь єдиною ОС – вона має багато дистрибутивів. Частина з них підготовлена для домашніх користувачів. Ось добірка таких дистрибутивів, деякі з яких спеціально намагаються копіювати інтерфейс Windows, щоб користувачам було легше перейти.

  1. Zorin OS

7

Розробники дистрибутиву Zorin мають одну головну мету: перехід Windows-користувачів на Linux повинен бути максимально простим та зручним. Саме тому скриншоти Zorin OS дуже схожі на Microsoft. Адже ця ОС має навіть кнопку «Старт» і відповідне меню. При цьому зовнішній вигляд Zorin можна налаштувати за своїм смаком, зробивши її схожою, наприклад, на Windows 7 або XP. У платних версіях також можна отримати зовнішність Windows 2000, Unity та Apple OS X.

  1. Robolinux

robolinux

Більшості з тих, хто чув про Linux, відомо, що в ній можна запускати Windows-програми у віртуальних машинах, таких як Wine та інші. Дистрибутив Robolinux має глибоку інтеграцію подібної віртуальної машини під назвою Stealth VM. Розробники останньої кажуть, що ця віртуальна машина може запускати та швидко працювати з будь-якою Windows-програмою. Robolinux навіть дозволяє повністю перенести всі вже встановлені у Windows програми та дані.

  1. ChaletOS

chaletos-with-windows10-icons

Дистрибутив ChaletOS також допомагає перейти з Windows, пропонуючи знайомий інтерфейс ОС Microsoft. У наявності кнопка меню «Старт», знайомі іконки та стиль вікон. Схожість така, що багато хто плутає ChaletOS з Windows.

  1. Linux Mint

lisa_dark

Дистрибутив Linux Mint не має такої великої схожості з Windows, як, наприклад, ChaletOS. Але він пропонує велику спільноту користувачів та документацію для вирішення різних проблем. При цьому Linux Mint оснований на Ubuntu і надає Windows-подібний інтерфейс.

Як встановити

Якщо ви захотіли спробувати один з цих дистрибутивів, інсталювати його легко. Просто завантажте зліпок ISO за посиланням та запишіть його на CD або USB. Завантажте комп’ютер із цього носія та дотримуйтесь підказок.

За матеріалами: Maketecheasier

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися