Вівторок, 23 Липня, 2024

«Балакучі» автівки згенерують 98% машинного трафіка

Інтернет речей виведе онлайн майже кожну річ у світі, але найбільше ним користуватимуться автомобілі. За прогнозами експертів Juniper Research, проникнення таких інформаційно-розважальних систем, як Apple CarPlay і Android Auto, призведе до того, що в найближчі п’ять років саме на підключені автомобілі припадатиме 98% трафіку.

dot-v2v-program_100349712_m

Вбудовані в авто SIM-картки з підключенням до LTE-мережі генеруватимуть 6 тисяч петабайтів на рік. Це еквівалентно 300 мільярдам годин прослуховування потокової музики. А обсяг всього IP-трафіку, за підрахунками Cisco, складе у 2017 році 121 тисячу петабайтів.

Трафік автомобілі генеруватимуть через розважальні функції – завантаження відео, сайтів тощо. Його також створюватимуть технології v2v (автомобіль до автомобіля), що дозволить отримати самоорганізований транспорт на дорогах. Завдяки v2v автівки спілкуватимуться одна з одною та знатимуть про ситуацію навколо.

Більш традиційна телеметрія генеруватиме набагато менше трафіку, але за навантаженням на мережу ці сервіси не поступляться «важкому» розважальному контенту. Адже хоча датчики і сенсори пересилають вкрай малі пакети даних, вони роблять це набагато частіше і перевантажують мережу сигнальним трафіком.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися