Субота, 2 Березня, 2024

4G придатний для керування дронами – Qualcomm

Роботизовані літальні апарати можуть скоро отримати постійний доступ до інтернету. Це необхідна умова, щоб дрони можна було застосовувати в службах доставки, відеозйомках тощо. Усі потрібні технології для цього вже існують, стверджують у Qualcomm.

Цей виробник чіпів опублікував результати своїх випробувань дронів, якими керували через стільникову мережу зв’язку четвертого покоління 4G LTE. Машини загалом зробили більше 1000 польотів, довівши, що на висоті у 200 метрів сигнал мережі ще досить «сильний» для стабільної роботи. Більш того, дронам навіть доводиться рідше перемикатися між базовими станціями, порівняно зі звичайними стільниковими телефонами.

У Qualcomm також запропонували кілька покращень у мережі LTE для надійнішої роботи. Щоб у небі «помістилося» більше LTE-дронів одночасно, необхідно зменшити взаємний вплив радіосигналу та змінити його потужність. Окрім цього, необхідно доробити програмне забезпечення, щоб воно ефективніше вибирало базову станцію з «найсильнішим» сигналом.

Своїми напрацюваннями Qualcomm поділилася з групою 3GPP, яка розробляє стандарти бездротового зв’язку.

В Україні також займаються дронами – влада розробляє нові закони їхнього використання. Чиновники авіаційної адміністрації пропонують розділити безпілотники на два види. Перший вид класифікуватиме дрони за максимальною злітною масою. Усього буде чотири вагових класи: нульовий – до 0,25 кг, перший – від 0,25 до 20 кг, другий – від 20 до 150 кг і третій – понад 150 кг. Другий вид розділяє літальні апарати за типом управління. Тут буде три класи: «А» – ручне візуальне управління, «В» – ручне інструментальне і «С» – автономне.

Нульовий клас апаратів, як комерційних, так і некомерційних, концепція пропонує реєструвати. Проте пілот чи власник такого девайса повинен дотримуватися правил безпечних польотів.

А ось для наймасовішого – першого класу – запропонована концепція вимагає реєстрації. Пройти її можна буде онлайн. Окрім цього, пілотові некомерційних дронів цього класу потрібно буде пройти спеціальне навчання та скласти тест – це можна буде теж зробити онлайн. Пілотам комерційних дронів необхідно буде отримувати сертифікат.

Концепція також обмежує параметри польотів. Некомерційні та комерційні безпілотники зможуть літати лише в полі зору пілота і виключно вдень. Максимальна висота польоту становитиме 120 метрів, а дальність – 500 метрів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися