4G придатний для керування дронами – Qualcomm

Дронам навіть доводиться рідше перемикатися між базовими станціями, порівняно зі звичайними стільниковими телефонами

Роботизовані літальні апарати можуть скоро отримати постійний доступ до інтернету. Це необхідна умова, щоб дрони можна було застосовувати в службах доставки, відеозйомках тощо. Усі потрібні технології для цього вже існують, стверджують у Qualcomm.

Цей виробник чіпів опублікував результати своїх випробувань дронів, якими керували через стільникову мережу зв’язку четвертого покоління 4G LTE. Машини загалом зробили більше 1000 польотів, довівши, що на висоті у 200 метрів сигнал мережі ще досить «сильний» для стабільної роботи. Більш того, дронам навіть доводиться рідше перемикатися між базовими станціями, порівняно зі звичайними стільниковими телефонами.

У Qualcomm також запропонували кілька покращень у мережі LTE для надійнішої роботи. Щоб у небі «помістилося» більше LTE-дронів одночасно, необхідно зменшити взаємний вплив радіосигналу та змінити його потужність. Окрім цього, необхідно доробити програмне забезпечення, щоб воно ефективніше вибирало базову станцію з «найсильнішим» сигналом.

Своїми напрацюваннями Qualcomm поділилася з групою 3GPP, яка розробляє стандарти бездротового зв’язку.

В Україні також займаються дронами – влада розробляє нові закони їхнього використання. Чиновники авіаційної адміністрації пропонують розділити безпілотники на два види. Перший вид класифікуватиме дрони за максимальною злітною масою. Усього буде чотири вагових класи: нульовий – до 0,25 кг, перший – від 0,25 до 20 кг, другий – від 20 до 150 кг і третій – понад 150 кг. Другий вид розділяє літальні апарати за типом управління. Тут буде три класи: «А» – ручне візуальне управління, «В» – ручне інструментальне і «С» – автономне.

Нульовий клас апаратів, як комерційних, так і некомерційних, концепція пропонує реєструвати. Проте пілот чи власник такого девайса повинен дотримуватися правил безпечних польотів.

А ось для наймасовішого – першого класу – запропонована концепція вимагає реєстрації. Пройти її можна буде онлайн. Окрім цього, пілотові некомерційних дронів цього класу потрібно буде пройти спеціальне навчання та скласти тест – це можна буде теж зробити онлайн. Пілотам комерційних дронів необхідно буде отримувати сертифікат.

Концепція також обмежує параметри польотів. Некомерційні та комерційні безпілотники зможуть літати лише в полі зору пілота і виключно вдень. Максимальна висота польоту становитиме 120 метрів, а дальність – 500 метрів.