На гігантській плиті надрукували меми та закопали її для нащадків

Майбутні покоління побачать, що люди минулого були не тільки розумними, але і дуже кумедними

Майбутнім археологам буде весело працювати. Представники популярного гумористичного інтернет-майданчика 9GAG висікли на 24-тінній кам’яній плиті меми. Після цього вони закопали її посеред пустелі в Іспанії.

9gag

Які саме приколи висікти на плиті, вирішували користувачі 9GAG за допомогою голосування. Протягом тижня в голосуванні брали участь понад 620 тис. користувачів зі 114 країн. На носій потрапили персонаж DickButt, «замислений динозавр» філосораптор і стоп-кадр з кліпу Pen-Pineapple-Apple-Pen корейського музиканта Піко-Таро.

Організатори акції вважають плиту посланням майбутнім поколінням. «Коли вони знайдуть це, вони зрозуміють, що люди були не тільки розумними, але і дуже кумедними», – кажуть вони. При цьому автори проекту не розголошують точні координати закопаного носія, щоб плиту не знайшли.

Мем (англ. Meme) – одиниця культурної інформації. Мемом може вважатися будь-яка ідея, символ, манера або образ дії, які свідомо чи несвідомо передаються від людини до людини за допомогою мови, листів, відео, ритуалів, жестів. Але користувачам інтернету меми більше відомі у вигляді картинок з написом на них. Подібний спосіб пересилання інформації став настільки популярним, що меми також часто називають медіавірусами, оскільки найбільш вдалі поширюються в соцмережах та на сайтах вибуховим чином. В інтернеті навіть є спеціалізовані онлайн-генератори мемів, з якими не потрібно вміти користуватися фоторедакторами, щоб нанести напис на завантажене на сайт зображення.

На Android можна легко перейти на спілкування мемами. Для цього знадобиться додаток Meme Generator, який розповсюджується безплатно, а за $2,49 позбавляє від вбудованої реклами. Відразу після його запуску він запропонує широкий вибір картинок із уже популярних мемів. Щоб знайти потрібну, необхідно лише ввести її назву в поле пошуку. А якщо натиснути на зірку поряд із зображенням, це зробить його «улюбленим». Окрім вбудованого набору картинок, можна використовувати свої власні фотографії. Щоб створити мем, необхідно вказати знімок, а також написати два рядки тексту вгорі та внизу. Після цього можна одразу переслати його друзям або зберегти на майбутнє.