П’ятниця, 1 Березня, 2024

5 інновацій, яких варто очікувати від смартфонів 2019 року

Нинішній 2018 рік пройшов під гаслом «моноброва», попутно запропонувавши низку свіжих рішень. Але рік завершується, і саме час задуматися, що цікавого принесе 2019-й.

  1. Підтримка 5G

Надія мобільної індустрії, яка має якщо не витягнути її з кризи, то хоча б призупинити падіння. Мережі зв’язку п’ятого покоління вже почали розгортатися у 2018 році, але скористатися ними було складно через відсутність смартфонів з їхньою підтримкою. Це має змінитися у 2019 році, коли флагмани отримають 5G. Найбільші світові вендори, серед яких OnePlus, Samsung, Sony, Huawei, вже підтвердили розробку таких моделей. Apple затримається на рік, а про плани Google просто нічого не відомо.

Доступність 5G означає не лише більші швидкості завантаження та вивантаження, але й більший шанс реально побачити їх у своєму телефоні. Адже п’яте покоління зв’язку матиме більшу ємність мереж. Для вдосконалення мобільної технології вендорам довелося перейти на новий частотний діапазон, що разом з іншими особливостями може призвести до значно більшого нагріву, порівнюючи з попередніми поколіннями зв’язку.

  1. Гнучкі телефони

Вони будуть незграбними та дорогими, але 2019 рік має стати роком, в якому втілять популярну у фантастичних книгах, фільмах та серіалах технологію – телефон із суцільним екраном, який можна скласти навпіл. Прототипи таких девайсів уже кілька років показують різні виробники, із Samsung та Lenovo включно, а китайська марка Royole навіть поквапилася випустити серійний зразок FlexPai. Однак справді масового буму таких девайсів варто очікувати в найближчі 12 місяців. Android вже готується до необхідних змін у програмному забезпеченні для підтримки гнучкого екрана.

  1. Еволюція вирізів

Вирізи не зникнуть у 2019-му, хоча вони багатьом не подобаються. Вони еволюціонують із широкої смуги у невелику краплю чи навіть отвір в екрані. Подібний апарат з дисплеєм навколо вирізу обіцяє Huawei. Також у 2019-му можна очікувати експериментів з положенням та кількістю вирізів.

  1. Ще більше камер

Установлення кількох задніх камер в телефон було спочатку спробою отримати оптичний зум без складних механізмів та рухомих об’єктивів. Однак щось пішло не так, і світ побачили гаджети з трьома, чотирма камерами, а наступного року їхня кількість перевищить десять. Концепт такого телефона вже показали інженери LG, які пропонують встановити 16 камер. Вендори переконують, що додаткові камери підвищують якість знімків, але смартфони Google з одним фотомодулем переконують, що це не обов’язково.

  1. Ще більше штучного інтелекту

Штучний інтелект, який насправді дуже далекий від реального інтелекту, став однією з головних фішок смартфонів 2018 року. Ситуація не зміниться й у 2019 році, адже виробники передадуть алгоритмам ще більше задач. Поліпшення в апаратній частині дозволять виконувати ці завдання локально без вивантаження в «хмару», що пришвидшить роботу штучного інтелекту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися