Apple створила діру безпеки в Android

ALAC - це аудіоформат, представлений Apple ще в 2004 році. Цей кодек обіцяє передавати аудіо без втрат через інтернет. Хоча Apple розробила власну запатентовану версію ALAC, існує версія з відкритим кодом, на яку Qualcomm і MediaTek покладаються в смартфонах Android. Примітно, що обидва виробники чіпсетів використовують стару версію від 2011 року.

Розробка Apple стала причиною, чому тисячі смартфонів Android опинилися під загрозою злому. Вразливість криється у кодеку ALAC, назва якого розшифровується як Apple Lossless Audio Codec. Версія аудіокодеку, яку використовують виробники процесорів Qualcomm і MediaTek, не оновлювалася з 2011 року.

ALAC – це аудіоформат, представлений Apple ще в 2004 році. Цей кодек обіцяє передавати аудіо без втрат через інтернет. Хоча Apple розробила власну запатентовану версію ALAC, існує версія з відкритим кодом, на яку Qualcomm і MediaTek покладаються в смартфонах Android. Примітно, що обидва виробники чіпсетів використовують стару версію від 2011 року.

Уразливість у відкритій версії кодеку може бути використана будь-яким звичайним додатком для Android, щоб передати свої системні привілеї на роботу з мультимедійними даними та мікрофонами пристроїв. Простіше кажучи, програма може не тільки підслуховувати телефонні розмови, а й слухати розмови поблизу та інші навколишні звуки.

Хакери можуть отримати контроль над медіафайлами користувача та отримати доступ до функцій потокового передавання камери за допомогою неправильного аудіофайлу.

Враховуючи частку ринку MediaTek і Qualcomm, проблема впливає на дві третини всіх телефонів Android, проданих у 2021 році. Однак обидві компанії випустили виправлення в грудні 2021 року.

У січні цього року частка телефонів Android становила 69,74%, а iOS – 25,49%. Порівняно з ситуацією 4 роки тому, станом на липень 2018 року частка Android становила 77,32%, тоді як iOS – лише 19,4%. Отже, дивлячись на цей графік, Android фактично втрачає деякі позиції.

Звичайно, у деяких регіонах переваги телефонів Android усе ще ускладнюють просування iOS. Наприклад, частка ринку Android в Азії становить 81%, а в Південній Америці — 90%. Переважна більшість гаджетів iOS знаходиться в Північній Америці та Австралії.

Протягом наступних п’яти років на світовому ринку операційних систем може відбутися зміна парадигми. HarmonyOS може зменшити обсяги Android, і iOS також не буде королем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я