Четвер, 18 Квітня, 2024

5 способів, якими дрони допоможуть сільському господарству

drone crop field

Безпілотні літальні апарати сьогодні стали великою індустрією, яка, за даними аналітичного агентства PwC, оцінюється в $127 млрд. Однією з найбільш багатообіцяючих галузей використання таких машин є сільське господарство. Останнє до 2050 року повинне давати на 70% більше їжі, ніж сьогодні. Ось як дрони можуть у цьому допомогти та збільшити продуктивність фермерів.

  1. Аналіз ґрунту та полів

Дрони можуть бути інструментом, який використовується перед початком посівної кампанії. Вони можуть давати точну тривимірну мапу аналізу якості ґрунту, що допоможе ретельніше планувати посів. Після цього дрони також постачатимуть інформацію для іригації та внесення добрив.

  1. Посадка рослин

Уже існують системи посадки рослин з дронів, які мають ефективність у 75%. Використання такого рішення дозволяє знизити затрати на посівну кампанію на 85%. Подібні системи «стріляють» насінням та добривами в ґрунт.

  1. Поливи рослин

Дрони з ультразвуковими та лазерними радарами на борту можуть точно відстежувати географію області, в якій вони працюють. Такі дані дозволять машинам ефективніше поливати рослини, щоб кожній дісталася однакова кількість вологи. Підвищена ефективність поливу також означає, що менше хімікатів змиється з рослин в ґрунт. Повітряний полив також дозволяє проводити його в п’ять разів швидше за звичайний.

  1. Моніторинг посівів

Суттєва перешкода перед ефективним фермерством – відсутність можливості ретельно стежити за зростанням рослин. Сьогодні найбільш просунутим інструментом для цього є супутникове спостереження, але воно має кілька недоліків. Серед них – фотографії необхідно замовляти заздалегідь, їх можна робити лише раз на день, вони мають недостатню точність, якість фото залежить від погоди. Дрони можуть стежити за рослинами в будь-який момент та не зважають на хмарність.

  1. Моніторинг здоров’я

Дрони також можуть бути медичною допомогою для рослин – вони можуть стежити за розвитком різних інфекційних хвороб. Це дозволить фермерам швидко приймати рішення про внесення необхідних пестицидів, що підвищить врожайність.

За матеріалами: reCode

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися