Неділя, 10 Грудня, 2023

5 труднощів автопілота, і чому їх скоро не подолають

Autopilot Autonomous Driving

Аналітики та автовиробники прогнозують, що вже з 2020 року водіям можна буде розслабитися за кермом. Але до цього часу треба вирішити купу проблем, як законодавчих, так і технічних. Якщо з першими справа поступово кращає, то з другими є складнощі. Ось п’ять технічних проблем, які завадять автомобілям з автопілотом найближчим часом стати масовими.

  1. Камери

Очима автопілоту слугують звичні камери, які дозволяють бачити роботу те, що бачить людина-водій: дорожню розмітку та знаки, відстежувати напрямок руху об’єктів, розпізнавати пішоходів та інших учасників руху.

Але до людських очей навіть найкращим камерам поки що далеко. Камери погано придатні для відстеження об’єктів на великій відстані, одна камера не дозволяє визначити швидкість зближення з об’єктами на дорозі. Хоча останнє частково вирішують кілька камер. Але найбільший недолік камер – вони забруднюються та сильно залежать від погодних умов. Нещодавня смертельна аварія Tesla це доводить: автопілот не побачив вантажівку поперек смуги, оскільки камера «дивилася» в порожнечу під причепом вантажівки.

  1. Радари

Подолати принципові недоліки оптичних камер допомагають радари. Вони випромінюють радіохвилі надвисокої частоти і приймають відбиті від об’єкта. Так можна дізнатися дистанцію до перешкод, швидкість руху тощо. При цьому для радара не мають значення погодні умови та освітленість.

Недолік у радарів не технічний, а економічний: один такий коштує від 1000 доларів, а на автомобіль їх потрібно кілька.

  1. Лідари

Точно визначити відстань до перешкод складно навіть радару, тому для цього використовують лазерний далекомір – лідар. Він надає надзвичайно високу точність та деталізацію, недосяжну до інших технологій.

Міцно оселитися цій технології в автомобілях також заважає ціна в кілька тисяч доларів. Через це на автомобілях він найчастіше єдиний та встановлюється в поворотному корпусі на даху автомобіля. Наявність механічних частин робить його вразливішим до поломок.

  1. Ультразвукові датчики

Подібне рішення сьогодні добре знайоме та відпрацьоване. Водіям, наприклад, воно відоме як парктронік. Мова йде про ультразвукові датчики, які випромінюють високочастотний звук та працюють за принципом радара. Подібні системи стали дуже популярними завдяки своїй дешевизні – обладнати автівку парктроніком коштує лише кілька сотень доларів. Але переваги перекриваються мінусами: дальність роботи в одиниці метрів, неможливо виміряти швидкість об’єктів, часті хибні спрацьовування.

  1. Інфрачервоні камери

Усунути переваги звичних оптичних камер можна за допомогою інфрачервоних камер. Вони відмінно «бачать» людей та звірів у темряві, мають високу дальність роботи. Але популярними ці камери стануть не скоро через дорожнечу – встановити одну таку коштуватиме кілька тисяч доларів. Окрім цього, вони мають вузький робочий діапазон температур.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися