У Китаї запускають систему пошуку загублених собак за відбитком їхнього носу

система вже допомогла повернути 15 000 тварин їхнім власникам

Стартап Megvii, який займається постачанням програмного забезпечення для китайської державної програми шпигування за жителями, хоче використати свої розробки не лише на людях. Його система на основі штучного інтелекту зараз проходить тренування у розпізнавання собак. У цих тварин на носі є малюнок, який можна порівняти з відбитками пальців у людей.

Розробники з Megvii кажуть, що власник смартфона може сфотографувати ніс свого улюбленця для реєстрації в системі. У майбутньому, якщо тварина загубиться, камери спостереження на вулицях китайських міст зможуть її впізнати.

Наявна система розпізнавання у Китаї здатна знайти потрібну людину за 7 хвилин. Адже в країні сьогодні працює понад 170 млн камер відеоспостереження. Це найбільша подібна система спостереження у світі, і вона не здаватиме своїх позицій: китайська влада за три роки підключить до неї ще 400 млн камер. Розгорнута в Китаї система відеоспостереження, окрім величезної кількості відеокамер, також використовує інші джерела інформації. Влада співпрацює з компаніями, які займаються штучним інтелектом. Це дозволяє системі впізнавати людей в обличчя, визначати їхній вік, читати номерні знаки автомобілів тощо.

Представники Megvii кажуть, що точність розпізнавання собак складає 95%. Також вони говорять, що їхня система вже допомогла повернути 15 000 тварин їхнім власникам.

Окрім пошуку тварин система Megvii також працюватиме на виявлення поганих господарів. Вона розпізнаватиме людей, які, наприклад, не прибирають після своїх улюбленців чи вигулюють їх без намордників або повідків.

Нагадаємо, у Китаї нині діє система соціального рейтингу. Громадяни отримують бали за кожну позитивну дію та позбуваються їх за негативні. Що саме вважати позитивним та негативним, вирішує китайська влада. Отриманий рейтинг впливає на умови реального щоденного життя. Тисячі людей, які не змогли утримати свій рейтинг позитивним, вже не можуть користуватися благами цивілізації – готелями, літаками, швидкісними потягами, кредитами в банках тощо.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я