Четвер, 13 Червня, 2024

5 випадків, коли люди змагалися проти комп’ютерів

Нещодавня гра чемпіону світу зі штучним інтелектом Google у забавці AlphaGo була не першим протистоянням. Люди та машини і раніше з’ясовували, хто кращий у тій чи іншій справі.

1. Нарди

Наприкінці 70-х років професор Університету Карнегі-Меллона Ганс Берлінер створив програму BKG 9.8, яка грала в нарди. Це не була його кінцева мета – він працював над комп’ютером, що грає в шахи. Однак BKG 9.8 та її творця запросили на гру проти тодішнього чемпіона світу в нардах Луїджі Вілла. Програма працювала на комп’ютері університету й під’єднувалася по супутниковому каналу.

BKG 9.8 уже програвала людям, і її шанси на перемогу цього разу оцінили, як 40%. Але BKG 9.8 виграла того дня 7-1 і принесла авторові приз у $5000.

До речі, шахова розробка Берлінера під назвою HiTech також перемогла магістра Арнольда Денкера у 1988 році.

2. Шашки

Програма Chinook почала у 1990-му свою кар’єру з перемоги на чемпіонаті Mississippi State Open, де вона змагалася проти людей. Її автори – команда з Університету Альберти під керівництвом Джонатана Шеффера. Апаратним забезпеченням був суперкомп’ютер вагою близько 600 кг.

Американська та англійська асоціація шашок не хотіли, щоб машина грала проти тодішнього чемпіона Меріона Тінслі. Але останній навіть пригрозив відставкою, якщо матчу не буде. Chinook виграла дві партії з 39 у 1991 році. Але Тінслі виграв чотири гри з 33 нічиїми і тому залишився чемпіоном. Проте в 1994 році програма отримала чемпіонський титул під час повторного матчу з Тінслі. Це сталося через те, що у Тінслі погіршилося здоров’я, і він здався.

3. Шахи

Люди та комп’ютери грали в шахи з 50-х років, і найбільш відомими партіями є гра між чемпіоном світу Гаррі Каспаровим та суперкомп’ютером IBM Deep Blue у 1996 році. Із шести партій Deep Blue виграв першу, і це принесло йому світову славу. Утім, те змагання виграв Каспаров.

Після цього IBM зробила Deep Blue удвічі швидшим, і в 1997 році комп’ютер виграв у Каспарова вже дві гри, одну програв, а три закінчив унічию. У 2003 році Каспаров змагався з програмою Deep Junior, а також X3D Fritz. Обидва матчі закінчилися з нічийним результатом.

4. StarCraft

Комп’ютери грали з людьми не лише в класичні ігри, а й в сучасні комп’ютерні. Група RTS Game AI Research Group з Університету Альберти щороку проводить турнір для комп’ютерних програм у грі StarCraft: Brood War. Переможець отримує право змагатися проти кращого гравця-людини.

У 2015 році таким кандидатом був учасник російської команди Djem5. Він переміг усі програми й залишився чемпіоном.

5. Письменництво

Комп’ютери навіть на рівних змагаються з людьми у такому творчому занятті, як написання історій. Програма AI WordSmith від розробників Automated Insights написала статтю про заробітки корпорації Denny’s Corporation менше, ніж за дві хвилини. Кореспонденту Білого Дому Скотту Хорслі на створення такого ж матеріалу знадобилося сім хвилин. Зараз програма Automated Insights створює бізнес-статті на замовлення різних видавців.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися