Понеділок, 15 Липня, 2024

53% геймерів не користуються антивірусами – експерти

Фахівці антивірусної компанії Eset оприлюднили цікаву статистику за результатами міжнародного опитування, присвяченого ігроманії та ігровій залежності, пише Cnews.

Згідно з цими даними, кожен десятий геймер проводив за монітором 12-24 годин, а 6% грали більше доби поспіль без перерви. За даними опитування, 83% геймерів грають не більше двох годин на день, а 10% – від двох до п’яти годин. 3% «ігроголиків» проводять за монітором більше десяти годин на день. Цікаво, що тільки 14% об’єктивно оцінюють стан справ і чесно визнають, що одержимі іграми.

nerd_gamer_pc_1
Ситуацію ускладнює той факт, що більше половини гравців забувають про інформаційну безпеку. Так, 53% опитаних повідомили, що з тієї чи іншої причини не використовують антивірусні програми на ігрових комп’ютерах.

20% геймерів вирішили, що антивіруси їм не потрібні з неназваних причин. Ще 12% вважають, що програми для безпеки «гальмують» роботу комп’ютера і тим самим заважають грати. Приблизно 8% респондентів звинувачують антивірус у тому, що він перериває ігровий процес. 13% просто не люблять спливаючі вікна.

Вибір між безпекою та грою є дуже неоднозначним для геймерів. 36% учасників опитування повідомили, що вимкнуть антивірус, якщо він заважає грати. На питання про те, що важливіше – безпека чи кількість кадрів на секунду в комп’ютерних іграх, третина респондентів (32%) вибрала другий варіант.

«Вимкнути антивірус – сумнівний крок, – вважає Марк Джеймс, фахівець з безпеки Eset. – Ви вкладаєте в гру час, енергію і кошти, але зараження шкідливим ПЗ або крадіжка особистих даних зведе досягнення нанівець. Шахраї можуть викрасти ігровий акаунт, отримати доступ до платіжної інформації, продати персонажів чи ігрові предмети. Інтернет-безпека – перша лінія оборони, і нею не можна нехтувати».

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися