Понеділок, 11 Грудня, 2023

Якщо Дарт Вейдер опиниться в нашій реальності

Дарт Вейдер із космічної стрічки «Зоряні війни» є одним із найбільш упізнаваних та улюблених героїв. В Україні «Блок Дарта Вейдера» навіть хотів взяти участь у місцевих виборах у 2015 році. Але чи замислювалися ви, скільки б коштував насправді костюм цього героя? Мова йде не про зовнішню схожість, а про повну функціональність. Адже за сюжетом костюм підтримує життя Дарта Вейдера після опіків.

Фото: og.ru

Експерти з порталу Shade Station приблизно розрахували вартість повнофункціонального вбрання Дарта Вейдера. Виявилося, що деталей у ньому не дуже багато, проте в цілому вартість костюма становила б щонайменше 18 мільйонів доларів.

  • Доповнена реальність. Шолом Вейдера оснащений системою доповненої реальності. Аналогічна технологія вже існує. Наприклад, кожен пілот американського винищувача F-35 має такий шолом. Шолом Вейдера дозволяє йому бачити в темряві (вбудований прилад нічного бачення), оснащений навігаційними підказками і дозволяє точніше цілитися. Орієнтовна вартість на основі наявних сьогодні прототипів становить 600 тис. доларів.
  • Штучні руки і ноги. В одній із сутичок Вейдер втратив обидві ноги і ліву руку, які замінили штучними. З ними він ходить вільно та виконує складні дії – таке сьогодні дозволяють лише високотехнологічні протези. За найбільш прогресивні протези ніг сьогодні доведеться викласти 140 тис. доларів. На штучну ліву руку доведеться витратити ще 40 тис. доларів.
  • Обслуговування штучних кінцівок. Високотехнологічні протези вимагають досить частого обслуговування. Довічний догляд за ними обійдеться в 5,4 млн доларів.
  • Захисний костюм. Костюм Вейдера захищає його від впливу космічної радіації і при цьому є легким, міцним та не сковує рухи. Подібними розробками займається аерокосмічне агентство NASA, перед яким стоять ті ж завдання. Приблизна вартість такого костюма становить 12 мільйонів доларів.
  • Дихання. Механічне дихання Вейдера відомо майже кожному. Оснастити костюм необхідним обладнанням для цього обійдеться в 45 тис. доларів.
  • Голос. Голос Вейдера створений штучно. Синтезатор мови сьогодні коштує від 1000 доларів.

Підсумок: вартість такого костюма Дарта Вейдера становить 18,3 млн доларів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися