Середа, 19 Червня, 2024

5G – це добре, але на практиці зростання швидкості забезпечить Wi-Fi 6

Сьогодні у світі відбувається розгортання мереж стільникового зв’язку 5G, але експерти кажуть, що не воно принесе відчутне зростання швидкості пересилання даних в щоденному житті. На їхню думку, це буде Wi-Fi 6, який раніше називався Wi-Fi ax. Саме йому більшість користувачів завдячуватиме високій швидкості пересилання вдома, на роботі та в інших місцях.

«Хоча 5G нині знаходиться у променях уваги, Wi-Fi матиме більший вплив на наше підключене життя, і це станеться швидше», – каже аналітик компанії FeibusTech Майк Фейбус.

Wi-Fi 6 традиційно збільшить швидкість пересилання даних – майже втричі. Однак він також отримає більшу площу покриття, краще працюватиме при скупченні користувачів у публічних місцях та краще працюватиме багатоквартирних будинках, де радіочастотний діапазон засмічений. Додатково він споживатиме менше енергії, що важливо для смартфонів та ноутбуків.

Найбільший виробник мобільних чіпів Qualcomm робить велику ставку на Wi-Fi 6. Днями компанія показала низку процесорів, які дозволять створити мережеве обладнання з цим бездротовим протоколом.

«Те, що раніше було одним телевізором у домі, сьогодні являє собою 5-6 різних екранів, каже голова підрозділу Qualcomm Wi-Fi Рахул Пател. – Гігантські обсяги контенту проходять сьогодні крізь помешкання. Це проблема засмічення».

Одна з найбільших переваг Wi-Fi 6 – використання ортогонального частотного розділення каналів (OFDMA). Це ефективний метод, запозичений із мобільних мереж. Також використовується технологія MU MIMO, яка сприяє кращій роботі Wi-Fi з великою кількістю юзерів. Нарешті, використовується модуляція 1024 QAM, з якою швидкість пересилання збільшується до 30%.

Однак скористатися перевагами Wi-Fi 6 вдасться лише на найсучаснішому обладнанні. Цей протокол повинні підтримувати як мережеві роутери, так і кінцеві прилади. Серед смартфонів його підтримують деякі флагмани, наприклад, Samsung Galaxy S10.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися