5G дали старт: з’явився офіційний стандарт

Аналітики компанії Ovum прогнозують, що до 2022 року у світі нараховуватиметься 400 млн користувачів 5G

Вендори вже можуть починати роботу над комерційним обладнанням для мобільного зв’язку нового покоління. Організація 3GPP, яка відповідає за розробку стандартів мобільного зв’язку, випустила фінальну специфікацію 5G. Роботу над наступним стандартом зв’язку почнуть у червні 2018 року.5G

Розроблений документ називається Non-Standalone 5G NR (New Radio). Він охоплює підтримку частотних діапазонів від 0,45 ГГц до 52 ГГц. Більше деталей про 5G стане відомо наступного тижня після опублікування документа.

«Стандарти дозволяють створювати пристрої в стабільному режимі без випуску кількох версій. Це дозволяє всім гравцям просуватися в 5G у рамках однієї технології. Це гарна новина для 5G та індустрії», – вважає аналітик CCS Insights Кестер Манн.

Аналітики компанії Ovum прогнозують, що до 2022 року у світі нараховуватиметься 400 млн користувачів 5G. Це буде приблизно 5% від загальної кількості користувачів у світі. Більше половини з них будуть азіатами, а європейців буде 75 млн.

«Маркетингові оголошення почнуть з’являтися у 2019 році, але справжні події почнуть розгортатися у 2021 році, проникнення на ринок – до 2022 року», – вважає головний аналітик Ovum Даріо Талмесіо.

Голова дослідницького відділу Vodafone Group R&D Люк Іббетсон коментує новий стандарт як «значне досягнення».