Субота, 13 Липня, 2024

5G на частотах 3,7-4,2 ГГц порушує роботу літаків – FAA

Федеральне авіаційне агентство США (FAA) попереджає, що деякі сигнали 5G можуть серйозно заважати роботі комерційних літаків. Відомство наращі готується випустити попередження пілотам і авіакомпаніям про можливі перешкоди від сигналів середньої смуги 5G в діапазоні частот 3,7 ГГц-4,2 ГГц. Очікується, що в США вони почнуть використовуватися на початку грудня.

Ці сигнали середньої смуги 5G, передані базовими станціями, можуть заважати деяким автоматичним функціям, використовуваним пілотами для польотів і посадки літаків.

Очікується, що будь-яке рішення, прийняте FAA, не змінить чинні правила, що стосуються використання споживачами смартфонів на комерційних рейсах. Правила FAA забороняють користувачам смартфонів користуватися своїм телефоном після того, як літак відірветься від землі.

Функції в кабіні пілотів, які можуть зіткнутися з перешкодами від нових сигналів 5G, допомагають пілотам приземляти літак в погану погоду, уникати зіткнень в повітрі і запобігати аварії. Авіакомпанії можуть бути змушені скасувати, затримати або перенаправити рейси в районах, де розташовані вежі 5G, що працюють на таких частотах.

Офіційні представники федеральної комісії зв’язку США (FCC) і телекомунікаційної галузі не згодні з FAA і кажуть, що докази не показують, що сигнали 5G будуть заважати роботі авіаційного обладнання. Після розгляду доказів минулого року FCC дозволяє мобільним операторам зв’язку розгортати мережу з використанням C-діапазону 5G.

Сигнали C-діапазону 5G використовують хвилі частотою 3,7-4,2 ГГц, тоді як авіаційне обладнання працює в діапазоні 4,2-4,4 ГГц. Авіаційні експерти кажуть, що деякі частоти, що використовуються для 5G, можуть створювати перешкоди радіолокаційним висотомірам, які вимірюють відстань між літаком і землею. Якщо висотомір показує показання, що відхиляються всього на кілька десятків метрів, деякі системи управління польотом можуть вийти з ладу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися