Неділя, 10 Грудня, 2023

7 науково-популярних книг, які перевернуть уявлення про світ

Не буває нудної науки, бувають погано написані книжки. Освітня платформа Prometheus зробила добірку з 7 цікавих науково-популярних книжок, які були видані у 2018 році українською мовою.

  • «Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті». Стівен Сломен, Філіп Фернбак

Ми живемо в дивовижну епоху: ще ніколи знання, зокрема наукові знання, не були настільки доступними. І попри це, людей, які вірять у всесвітню змову, «шапочку з фольги» та інші антинаукові забобони, не стає менше. Американські коґнітивісти Стівен Сломен і Філіп Фернбак з перших сторінок переконують, наскільки мало ми знаємо про те, про що, здавалося би, знаємо багато.

Книга на Yakaboo.

  • «Твій мозок – суперзірка. Використовуй на повну!». Кайя Норденген

Ваш мозок робить вас тим, ким ви є. Він дозволяє вам спілкуватися з іншими, починаючи з найпростіших повідомлень і до тонкої іронії. Він змушує вас закохуватись і переховує дитячі спогади. Він постійно навчається і стає все складнішим. Але мозок може спонукати до поганих вчинків і неправильного вибору, винагороджуючи різні залежності.

Автор книжки Кайя Норденген – лікар-невролог, доктор медичних наук та популярний спікер. У своїй книжці вона жваво та захопливо розкриває таємниці сірої речовини та допомагає читачеві зробити зі свого мозку справжню суперзірку.

Книга на Yakaboo.

  • «Homo Deus. Людина божественна. За лаштунками майбутнього». Ювал Ной Харарі

Протягом минулого століття людству вдалося зробити неможливе: приборкати голод, епідемії і війни. Здається, що в це важко повірити, проте, вперше в історії більше людей помирає від переїдання, ніж від голодування; більше людей помирає від старості, ніж від інфекційних захворювань; і більше людей скоюють самогубство, ніж вбито солдатами, терористами і злочинцями взятими разом. У середнього американця в тисячу разів більше шансів померти від харчування у МакДональдз, ніж бути вбитим Аль-Каїдою.

Книга на Yakaboo.

  • «Астрофізика для тих, хто цінує час». Ніл Деграсс Тайсон

Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника цими всіма питаннями, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деграсс Тайсон. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня.

Книга на Yakaboo.

  • «Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу». Білл Брайсон

Науково-популярний бестселер, який здобув відзнаку Aventis Лондонського королівського товариства та Міжнародну премію Рене Декарта. Білл Брайсон доступно й цікаво пояснює дивовижні досягнення науки та навіть зазирає в майбутнє, силкуючись зрозуміти суть людського покликання.

Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із цікавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, автор цієї книги переверне ваші уявлення.

Книга на Yakaboo.

  • «Великий атлас світу»

Сучасне ілюстроване картографічне видання, яке дозволить вам розширити уявлення про планету земля. Детальні фізичні та політичні карти, найсучасніші дані, цікава довідкова інформація – атлас стане незамінним помічником мандрівникам та всім, кого цікавить географія.

Алфавітний покажчик полегшить пошук необхідного географічного об’єкта. Атлас містить найповніші дані про материки: площа, середня висота над рівнем моря, річки, озера, гори та вулкани. Політична карта України оновлена – містить нові адміністративні назви. У розділі «Світ у цифрах» подано інформацію про всі держави світу: місце розташування, територія, столиця, населення, офіційна мова, релігія, грошова одиниця, державний прапор.

Книга на Yakaboo.

  • «Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах». Тім Харфорд

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ.

Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Gillette? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій?

Книга пояснює економічні процеси через історію предметів і винаходів, що нас оточують. Визнана найкращою книжкою 2017 року за версією Bloomberg Businessweek, Financial Time та Amazon.

Книга на Yakaboo.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися