Saga of Survival. Про придворну змову і дикий ліс

Любителі жанру, можливо, оцінять деякі фішки, як-от крафт чи будівництво дому

Saga of Survival від Plarium Global Ltd – черговий «виживастик», який змусить геймера боротись за життя в дикому лісі, вбиваючи тварин і рубаючи дерева інструментами періоду палеоліту. Чи вирізняється проект з-поміж сотень подібних «клонів» і чи вартий він вашої уваги?

«Замилений» реалізм

З перших хвилин геймплею зрозуміло, що графічне оформлення в грі претендує на реалістичне. Про це свідчать і текстури об’єктів та істот, і освітлення, і навіть погодні ефекти на кшталт снігу чи дощу. І якщо з анімацією рухів та дій та дещо грубуватими моделями дерев ще можна миритись, то текстури зводять на нуль всі старання розробників.

Навіть якщо врахувати, що Saga of Survival – сурвайвл-сендбокс з умовно відкритим світом, якість графіки все одно залишає бажати кращого. Максимум 6 за 10-бальною шкалою. Хоча недоліків, які особливо колять око, немає, грати можна.

Бігай, збирай, будуй

З точки зору геймплею, Saga of Survival – типовий «виживастик» від першої особи. І якщо в тій самій Stonies цей концепт доповнюється елементами економічного та містобудівного симулятора, то тут розробники вирішили обмежитись просто виживанням.

Загалом завдання просте – назбирай хмизу і каміння, зроби сокиру, сокирою зрубай дерево, щоб отримати більше хмизу, збудуй будинок і так далі. Час від часу персонаж захоче їсти та пити, проте це питання теж легко вирішується за схемою «збери або вбий» їжу.

Система крафту, до речі, теж не надто складна (принаймні на перших етапах гри). Більшість предметів можна зібрати без якихось інструментів. Хоча, судячи з кількості доступних для крафту речей, знаходити ресурси для їхнього створення потрібно тижнями.

Плюсом, на мою думку, є можливість збудувати житло та обладнати його всім необхідним приладдям, тобто постійно кочувати з місця на місце не обов’язково (хоча дуже скоро ресурси поблизу закінчаться, і доведеться). Ідея цікава, хоча і реалізована примітивно – дім будується з блоків «стін» і «підлоги», начиння крафтиться там же, де й решта речей.

Палацові інтриги

Розробники навіть вирішили додати в гру нехитрий сюжет, точніше, тільки зав’язку. Головний герой був законним наслідником королівського трону, проте внаслідок чи то зради, чи то перевороту вигнаний за межі королівства і змушений виживати в дикій природі.

Мета такої зав’язки не вельми зрозуміла, оскільки ознак подальшого розвитку сюжету виявлено не було, тому, схоже, вона повинна допомогти глибше зануритись в атмосферу гри.

Висновки

Любителі жанру, можливо, оцінять деякі фішки Saga of Survival, як-от крафт чи будівництво дому. Проте такі можливості пропонує чи не кожен другий сурвайвл, в іншому оформленні й умовах. Графіка гри розчаровує, звуковий супровід теж не найкращої якості, захопливого сюжету чи динамічних подій як таких немає. Рекомендувати Saga of Survival можемо хіба прихильникам «виживастиків», проте застерігаємо – на щось особливе чекати не варто.