Неділя, 3 Грудня, 2023

7 ознак, що ваш ноутбук зношений та потребує заміни

Експерти підрахували, що з покупки ноутбука ви повинні отримати щонайменше чотири роки. Незалежно від того, наскільки добре ви доглядаєте за ноутбуком, не розраховуйте використовувати його більше 10 років через проблеми з програмним і апаратним забезпеченням. Ось сім ключових ознак того, що настав час перейти на новий ноутбук.

Скільки служать ноутбуки?

Як би добре ви не доглядали за ноутбуком, час неминуче бере своє.

«Звичайний ноутбук прийде в непридатність приблизно через чотири-п’ять років, а батарея, як правило, є його ахіллесовою п’ятою», — розповів виданню BusinessInsider Корі Донован, президент Alta Technologies, IT-компанії з великим досвідом ремонту комп’ютерів для корпоративних клієнтів.

Деякі ноутбуки — особливо старі — дозволяють замінити батарею, фактично подовжуючи термін життя гаджета, але багато сучасних ноутбуків роблять заміну батареї важкою або навіть неможливою.

Наступною поширеною точкою несправності ноутбука часто є дисплей, хоча випадкове та звичайне пошкодження екрана може ще більше скоротити очікувану тривалість життя ноутбука.

Донован каже: «Биті пікселі починають розмножуватися після п’яти років використання, а екрани жовтіють протягом восьми-десяти років».

«Пожовтіння» — це загальний термін серед комп’ютерних техніків для різних проблем з дисплеєм, які виникають у міру старіння дисплея. Цей термін походить від старіших технологій дисплеїв ноутбуків, які з часом фактично жовтіли.

Навіть якщо ваш ноутбук впорається з цими проблемами, майте на увазі, що коли ноутбуку виповнюється 10-12 років, апаратне забезпечення більше не підтримуватиметься сучасними операційними системами, тому вам потрібно буде замінити девайс, щоб підтримувати актуальність програм.

Ознаки, що час купувати новий ноутбук

Ноутбуки сьогодні можуть служити довше, ніж у минулому, частково тому, що процесори не так швидко еволюціонують, тому потрібно набагато більше часу, щоб нове програмне забезпечення перестало на них нормально працювати.

Ось кілька поширених ознак того, що настав час зняти існуючу модель і замінити на новий портативний ПК.

Батарея не підлягає заміні і більше не тримає заряд

Неминуче батарея ноутбука триматиме все менше заряду і зрештою повністю перестане надавати практично прийнятний рівень автономності. Деякі ноутбуки дозволяють замінити батарею, але багато інших є закритою екосистемою, і немає практичного способу замінити в них батарею.

Він більше не підтримує оновлення операційної системи

Навіть якщо ваш ноутбук усе ще технічно справний, потрібно, щоб апаратне забезпечення підтримувалося сучасною операційною системою. Якщо ви не можете оновити програмне забезпечення, щоб не відставати від вимог часу вам доведеться перейти на сучасний ноутбук.

Вентилятор працює весь час

Більшість ноутбуків покладаються на пасивне охолодження чи повільну роботу вентиляторів для рутинних операцій і активують на вентилятори охолодження на максимум, коли апаратне забезпечення навантажується важкими обчисленнями.

Якщо вентилятор вашого ноутбука працює на максимум майже увесь час, це ознака того, що апаратне забезпечення більше не встигає за програмним забезпеченням, яке ви використовуєте (або просто треба почистити його радіатор охолодження).

Дисплей здається маленьким, тісним

Хоча це суб’єктивне міркування, ваш старий ноутбук може здатися застарілим поряд із сучасними системами. Ніде це не так очевидно, як на дисплеї.

Якщо у вас виникли проблеми з роботою на старому дисплеї з низькою роздільною здатністю після того, як ви побачили, як виглядають ноутбуки з екранами 4K, можливо, настав час оновитися.

Рівень багатозадачності зменшується

Раніше ви могли запустити 100 вкладок у браузері, а тепер – лише п’ять? Зменшення рівня багатозадачності є ознакою того, що комп’ютер час змінити.

Нове програмне забезпечення завжди висуватиме більше вимог до вашого апаратного забезпечення, ніж попередні версії. Оскільки комп’ютери постійно стають швидшими та мають більший обсяг пам’яті, розробники мають мало стимулів створювати програми, які економно використовують ресурси комп’ютера. Згодом ви побачите, що ваша колекція сучасного програмного забезпечення обтяжує ваш ноутбук, і вам буде краще з новою машиною.

Закінчилося місце для зберігання

Деякі ноутбуки можна легко оновити за допомогою більшого жорсткого диска, але це не завжди так. Можливо, ви зможете підключити зовнішню пам’ять до одного з USB-портів вашого ноутбука, але згодом буде зручніше оновитися на новий ноутбук, який, ймовірно, має додаткову перевагу у вигляді швидшого та більшого внутрішнього накопичувача.

Дешевше замінити ноутбук, ніж ремонтувати чи модернізувати його

Старі ноутбуки часто мають регулярний податок у вигляді ремонту та модернізації. Незалежно від того, чи то тріснутий екран, чи зламаний трекпад, чи просто потрібно більше місця для зберігання, ви заплатите, щоб ваш ноутбук працював. Подібно до старого автомобіля, у певний момент буде розумно відкласти стару модель і заощадити гроші, придбавши нову.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися