Китайці масово ошаленіли від додатка ZAO, з яким вони можуть стати іншою людиною

З подібною технологією вже тривалий час експериментують голлівудські кінороби

У світі шириться новий вірусний додаток із заміни обличчя. Програма ZAO доступна для смартфонів Android та iPhone і дозволяє стати знаменитістю, спортсменом чи іншою відомою людиною. Особливо від неї шаленіють у Китаї.

Програма ZAO від компанії Momo з’явилася в магазинах додатків Google Play та App Store лише 30 серпня 2019 року, але її вже завантажили мільйони користувачів. Переважна більшість, кажуть розробники, походить з Китаю. Навала бажаючих завантажити утиліту була такою, що сервери ледь витримали, повідомили автори у соцмережі Weibo. За даними аналітичної компанії App Annie, програма стала найпопулярнішим безкоштовним додатком у китайському магазині iOS App Store.

Популярність ZAO користувачі пояснюють тим, що можуть побачити себе наче в новому тілі. Додаток замінює обличчя користувача на вибране ним обличчя якоїсь зірки чи спортсмена. Наприклад, можна побачити себе з обличчям Леонардо ДіКапріо або Мерелін Монро. Створеним роликом потім можна поділитися з друзями.

Поки китайці бавляться з діпфейк-відео, борці за права людини б’ють на сполох. Адже додаток ZAO доступний лише в Китаї, і для користування ним необхідно обов’язково мати китайський телефонний номер. Також для роботи алгоритму нейромережі потрібно завантажити на сервери десятки власних фотографій. При цьому в правилах використання сказано, що права інтелектуальної власності на обличчя належать компанії. Також юзери своєю згодою дозволяють використовувати їхнє обличчя у маркетингових цілях.

Технологія діпфейк-відео (DeepFake) використовує для своєї роботу базу фотографій з обличчям людини, на яку потрібно замінити оригінал у ролику. Чим більше виразів та поз у цій базі, тим якіснішою є заміна. Широку популярність DeepFake отримала після публікації фальшивих порнографічних відео зі знаменитостями. Користувачі настільки активно захопилися створенням порновідео з улюбленими зірками в головних ролях, що такі ролики заборонили на найбільших інтернет-майданчиках Reddit, Twitter, а також профільному Pornhub.

З подібною технологією вже тривалий час експериментують голлівудські кінороби. Найпопулярніша причина створення діпфейку – потрібно зробити актора на десяток-другий років молодшим. Або потрібно оживити актора, який міцно асоціюється з кіногероєм, як це було з Пітером Кушінгом. Його образ з’явився у фільмі «Бунтар Один. Зоряні Війни» через 20 років після смерті актора.