Новий чип майже вдвічі швидший, ніж увесь інтернет

Важко переоцінити, наскільки насправді швидкі 1,84 Пбіт/с. Ваш домашній інтернет, ймовірно, отримує кілька сотень мегабіт на секунду, або, якщо пощастить, ви можете мати 1-гігабітне чи навіть 10-гігабітне з’єднання. Але 1 петабіт – це мільйон гігабіт

Європейські інженери встановили новий рекорд швидкості пересилання даних за допомогою одного джерела світла. Вони передали дані зі швидкістю 1,84 петабіта на секунду (Пбіт/с), що майже вдвічі перевищує глобальний інтернет-трафік на секунду.

Важко переоцінити, наскільки насправді швидкі 1,84 Пбіт/с. Ваш домашній інтернет, ймовірно, отримує кілька сотень мегабіт на секунду, або, якщо пощастить, ви можете мати 1-гігабітне чи навіть 10-гігабітне з’єднання. Але 1 петабіт – це мільйон гігабіт. Це більш ніж у 20 разів швидше, ніж ESnet6 – майбутнє оновлення наукової мережі, яку використовують у NASA.

Новий рекорд швидкості було встановлено за допомогою одного джерела світла та одного оптичного чипа. Інфрачервоний лазер освітлює мікросхему, яка називається частотною гребінкою і яка розділяє світло на сотні різних частот. Потім дані можуть бути закодовані шляхом модуляції амплітуди, фази та поляризації кожної з цих частот. Після цього потік даних рекомбінують в один промінь і передають його через оптичне волокно.

В експериментах дослідники з Технічного університету Данії (DTU) і Технологічного університету Чалмерса використовували установку для передачі даних зі швидкістю 1,84 Пбіт/с, закодованих у 223 частотних каналах, по оптичному волокну довжиною 7,9 км, яке містило 37 окремих ядер.

Для довідки, глобальна пропускна здатність інтернету оцінюється лише в 1 Пбіт/с. І ця нова рекондна швидкість передачі даних значно перевищує попередній рекорд у 1,02 Пбіт/с, встановлений лише у травні цього року.

Але новий чіп далекий від власної межі, за словами команди, яка його розробила. Дослідники стверджують, що в кінцевому підсумку вона може досягти вражаючої швидкості до 100 Пбіт/с.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я