Неділя, 21 Квітня, 2024

Новий чип майже вдвічі швидший, ніж увесь інтернет

Європейські інженери встановили новий рекорд швидкості пересилання даних за допомогою одного джерела світла. Вони передали дані зі швидкістю 1,84 петабіта на секунду (Пбіт/с), що майже вдвічі перевищує глобальний інтернет-трафік на секунду.

Важко переоцінити, наскільки насправді швидкі 1,84 Пбіт/с. Ваш домашній інтернет, ймовірно, отримує кілька сотень мегабіт на секунду, або, якщо пощастить, ви можете мати 1-гігабітне чи навіть 10-гігабітне з’єднання. Але 1 петабіт – це мільйон гігабіт. Це більш ніж у 20 разів швидше, ніж ESnet6 – майбутнє оновлення наукової мережі, яку використовують у NASA.

Новий рекорд швидкості було встановлено за допомогою одного джерела світла та одного оптичного чипа. Інфрачервоний лазер освітлює мікросхему, яка називається частотною гребінкою і яка розділяє світло на сотні різних частот. Потім дані можуть бути закодовані шляхом модуляції амплітуди, фази та поляризації кожної з цих частот. Після цього потік даних рекомбінують в один промінь і передають його через оптичне волокно.

В експериментах дослідники з Технічного університету Данії (DTU) і Технологічного університету Чалмерса використовували установку для передачі даних зі швидкістю 1,84 Пбіт/с, закодованих у 223 частотних каналах, по оптичному волокну довжиною 7,9 км, яке містило 37 окремих ядер.

Для довідки, глобальна пропускна здатність інтернету оцінюється лише в 1 Пбіт/с. І ця нова рекондна швидкість передачі даних значно перевищує попередній рекорд у 1,02 Пбіт/с, встановлений лише у травні цього року.

Але новий чіп далекий від власної межі, за словами команди, яка його розробила. Дослідники стверджують, що в кінцевому підсумку вона може досягти вражаючої швидкості до 100 Пбіт/с.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися