8 функцій Android 10, які можна легко не помітити

В Android 10 з’явився вбудований файловий менеджер, який вартий уваги

Остання версія Android на перший погляд виглядає як незначний апдейт. Усе тому, що багато з функцій Android 10 не кидаються в очі, а стають помітними при щоденній роботі. Ось добірка таких можливостей, які легко не помітити.

  1. Поліпшена жестова навігація

В Android 10 поліпшили жестову навігацію проти з Android 9 Pie. Окрім свайпу для повернення на домашній екран можна також свайпати вліво-вправо для перемикання між додатками. Якщо ж вас хвилює жест назад, який зарезервований у багатьох додатках для виклику внутрішнього меню, можна змінити місце виконання жесту. Просто перетягніть його в інший кут екрана, щоб жести виклику меню та повернення додому не перетиналися.

  1. Доступ до Wi-Fi за QR-кодом

Відкрити друзям доступ до свого Wi-Fi в Android 10 стало простіше завдяки QR-кодам. Не потрібно диктувати пароль – бажаючий підключитися просто сканує код, і його телефон опиняється в мережі. Для зчитування QR-коду необхідно на телефоні з Android 10 тапнути іконку QR поруч з меню «Додати мережу».

  1. Ще розумніші «розумні» відповіді

Смартфон з Android 10 пропонуватиме не лише текстову відповідь. Він також може пропонувати відправити у відповідь смайлик. Якщо послання містить адресу або веб-посилання, телефон запропонує їх переглянути.

  1. Приховані налаштування тем

Google потроху додає в Android підтримку тем. У свіжій версії ОС можна зайти в налаштування і перейти в розділ «Про телефон». Там тапнути на пункт «Номер збірки» сім разів, щоб відкрилися опції для розробників. У них можна знайти новий розділ опцій – налаштування тем. Поки що доступно сім різних кольорів оформлення та різні форми іконок.

  1. Режим фокусування

Смартфони легко пожирають час, й Android уже кілька років бореться проти цього. Android 10 йде ще далі з режимом фокусування. Він дозволяє відключити додатки, від яких так важко відмовитися і які постійно відволікають.

  1. Файловий менеджер

В Android 10 з’явився вбудований файловий менеджер, який вартий уваги. Він показує ієрархію папок та надає кілька режимів перегляду вмісту диску. Також є кнопки швидкого доступу для перегляду відео, зображень, аудіо тощо. Можна навіть одночасно запускати кілька файлових менеджерів, скориставшись відповідною командою з меню.

  1. Точніша заборона геолокації

В Android 10 з’явилося нове меню для контролю за додатками, що хочуть знати місцеперебування користувача. У ньому можна подивитися, які програми цікавилися такою інформацією, а також заблокувати їх. Також можна дозволити програмам отримувати такі дані, лише коли вони активно працюють.

  1. Звільнення від таргетованої реклами

У новій версії своєї операційної системи Google спростив вимкнення таргетованої реклами. В Android 10 відповідний перемикач знаходиться в налаштуваннях смартфона в меню «Приватність» – «Розширені» – «Реклама».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я